Si mund të shisni më shumë, e me çmime të larta ? - Business Magazine Albania

Si mund të shisni më shumë, e me çmime të larta ?


Kush është Scott Sorrell? E quajnë ndryshe “Z. Rrit çmimet” (Mr. Charge Higher Prices). Ai ka identifikuar mbi 80 teknika, metoda dhe strategji të ndryshme për t’i bërë klientët të paguajnë më shumë se sa mendonin, e megjithatë të mbeten të lumtur që e bënë këtë. Ai trajnon ekipet e shitjes në SHBA dhe zhvillon trajnime ndërkombëtare. Ka punuar me shumë nga kompanitë më të mira të botës, duke përfshirë Cisco Systems, MetLife, BMW, Rawlings, 3M dhe shumë të tjerë.

Tek të dy trajnimet e tij me temë “Shitjet, Influenca në biznes dhe Real Estate” që u organizuan më datat 16 dhe 17 Tetor në hotel Plaza, kishte mbi 400 pjesëmarrës dhe përfaqësues biznesi të interesuar për të dëgjuar idetë e tij.

Gjatë trajnimeve Scott Sorrell ndau me audiencën ide inovative, teknika dhe strategji të reja shitjesh që ndihmojnë shitësit dhe drejtuesit e bizneseve si të kenë më shumë influencë tek klientët, të gjenerojnë më shumë shitje në mënyrë të vazhdueshme dhe të rrisin çmimet – dhe përsëri klientët blejnë e të mbeten të kënaqur.

/Artikulli u publikua më parë në faqen 27 të numrit 18 të revistës Business Magazine Albania. Ju mund të Shfletoni Këtu

Ja disa nga pyetjet, të cilave Scott Sorrel u dha përgjigje gjatë intervistës së zhvilluar për Business Magazine:

  • Cilat janë aftësitë kryesore të shitësve të suksesshëm dhe si mund t’i zhvillojmë këto aftësi?
  • Cilat janë disa nga teknikat si mund t’i rrisim çmimet dhe përsëri t’i influencojmë klientët të mbeten të kënaqur për blerjet e tyre?
  • Si mund t’i gjenerojmë më shumë klientë të pëlqejnë, besojnë dhe të blejnë produktet/shërbimet tona?
  • Si mund të prezantojmë shërbimet tona në mënyrën më efektive për të rritur shitjet?

Shiko intervistën duke klikuar në videon më poshtë:

Trajnimet e Scott Sorrell në hotel Plaza u mundësuan nga organizata profesionale Sotmëria dhe nga agjencia imobiliare Mei Realty.

Artikulli u publikua më parë në faqen 27 të numrit 18 të revistës Business Magazine Albania. Business Magazine Albania është revista e parë dixhitale me përmbajtje origjinale në shqip të orientuar nga fusha e biznesit. Ju mund të Shfletoni Këtu nr. 18 të saj.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0