Si mund te permiresoni sinjalin WiFi ne iPhone - Business Magazine Albania

Si mund te permiresoni sinjalin WiFi ne iPhone


Secili person qe perdore sinjalin WiFi e di qe nganjehere ky sinjal mund te jete shume i dobet dhe te shkaktoje shume probleme, mirepo per kete zgjidhja eshte Linkase, qe do zgjedhe problemet.
 
Maska e re Linkase me shtojcen per WiFi per iPhone premton se do ta rregulloje kete problem me nje antene shtese ne anen e pasme, e cila rrit kapacitetin e sinjalit WiFi.
 
Pas vendosjes se maskes ne iPhone, ne anen e pasme gjendet antena e cila nxirret nga lart dhe permes se ciles behet permiresimi i sinjalit.
Sipas asaj qe shkruajne nga fabrika Absolute Technology e cila e zhvilloi kete pajisje, sinjali permes saj rritet per madje 50% me shume.
 
Linkase eshte i punuar nga polikarbonati dhe eshte i mbuluar me lekure nga ana e jashtme qe e ben me te pershtatshem per perdorim, ndersa nga ana e perparme eshte i veshur me gome per shkak te mbrojtjes me te mire te qelqit.
 
Eshte ne disponim ne ngjyre te bardhe, zeze, kuqe, hiri dhe kalter. (PCWorld Albanian)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0