Shtetet që duhet t'i vizitoni patjetër verën e 2017 - Business Magazine Albania

Shtetet që duhet t’i vizitoni patjetër verën e 2017


Pushimet verore janë shumë pranë. Këshilla më e mirë që do të dëgjoni ndonjëherë është që të vizitoni shtetet që nuk i keni parë më parë.

Nëse jeni duke kërkuar për ide për atë se cila do të jetë ndalesa juaj e ardhshme, atëherë më poshtë po ju listojmë 3 vende që nuk duhet t’i humbisni në 2017. Ato janë:

1. Porto, Portugali

shtetet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Gdansk, Poloni

shtetet

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Qyteti i vjetër (Stari Grad), Kroaci

shtetet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Burimi: acp.al

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0