Shqipëria përfaqësohet nga AIDA në aktivitetin "CCW 2017" në Berlin - Business Magazine Albania

Shqipëria përfaqësohet nga AIDA në aktivitetin “CCW 2017” në Berlin


Shqipëria merr pjesë për herë të parë në eventin “Congress for Customer Service and Contact Center – CCW 2017”, aktiviteti më i madh në fushën e shërbimit ndaj klientit, e cila po zhvillohet në Berlin, në datat 20-23 Shkurt.

Vendi ynë në këtë panair përfaqësohet nga Agjencia Shqiptare e Zhvillimit të Investimeve (AIDA), Risi Albania, Albania AOA dhe FIAA.

Gjatë këtij panairi po promovohen potencialet që Shqipëria ofron në sektorin BPO-ve për tregun gjerman dhe zgjerimin e mundësive për partneritete gjermano-shqiptare në këtë sektor.

Për më shumë informacione mbi eventin mund të lexoni: http://www.ccw.eu/en.html

shqiperia-perfaqesohet-nga-aida-ne-aktivitetin-ccw-2017-ne-berlin-business-mag

Burimi: facebook.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0