Shqiperia le pas Serbine lidhur me lehtesine ne pagimin e taksave - Business Magazine Albania

Shqiperia le pas Serbine lidhur me lehtesine ne pagimin e taksave


Banka Boteore ka publikuar nje raport ne te cilin renditen 189 vende te botes per lehtesirat e pagimit te taksave. Studimi heton dhe i krahason regjimet tatimore ne mbare boten ne perputhje me lehtesine e pagimit te taksave.

Ne kete renditje Shqiperia rendiet ne vendin e 131, ndersa le pas vetem Serbine ne rajon, e cila renditet ne vendin e 165-te. Ndersa vende te tjera te rajonit kane kete renditje: Maqedonia ne vendin e 7-te, Kroacia e 36, Greqia ne vendin 59, Kosova e 63-ta, Bullgaria e 89-ta, Mali i Zi ne vendin e 98.

Ne renditje, Gjermania ze vendin e 68-te, Italia renditet e 141-te, Franca e 95-ta, Kanadaja e 9-ta, Belgjika e 81-ta.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #32 - Gusht 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0