Shpërthen iPhone 6 në duart e 11 vjeçares. Apple po heton shkakun


Kayla Ramos po luante me iPhone 6 e saj në dhomën e gjumit në Bakersfield të Kalifornisë, kur vuri re që disa shkëndija po dilnin nga pajisja e saj.

“Isha ulur dhe po mbaja telefonin tim në dorë. Papritur pashë që nga telefoni po dilnin shkëndija dhe menjëherë e hodha mbi batanije,” tha Ramos për ABC News në Kaliforni.

Ramos tha se ndërsa ajo pësoi një djegie të vogël nga shpërthimi, nuk u dëmtua rëndë. Megjithatë, iPhone u dogj.

Një zëdhënës i Apple nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës për komente.

Lexoni: Një bug (gabim) në Apple Watch mundësoi përgjimin e iPhone-ve

Nëna e Ramos, Maria Adata, tha se Apple është duke hetuar dhe ka premtuar se do t’i dërgonte një telefon të ri asaj. Ajo tha për ABC News se shpërthimi mund të jetë shkaktuar edhe nga mbingarkimi i pajisjes.

Në një deklaratë për ABC News, Apple shprehu se ka disa faktorë që mund të shkaktojnë një iPhone të mbinxehet. Këto përfshijnë përdorimin e produkteve të palës së tretë të Apple, të tilla si karikuesët, ose riparimet e kryera përmes një kompanie që nuk është e autorizuar nga Apple.

burimi: BusinessInsider

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale