Shpërthen iPhone 6 në duart e 11 vjeçares. Apple po heton shkakun - Business Magazine Albania

Shpërthen iPhone 6 në duart e 11 vjeçares. Apple po heton shkakun


Kayla Ramos po luante me iPhone 6 e saj në dhomën e gjumit në Bakersfield të Kalifornisë, kur vuri re që disa shkëndija po dilnin nga pajisja e saj.

“Isha ulur dhe po mbaja telefonin tim në dorë. Papritur pashë që nga telefoni po dilnin shkëndija dhe menjëherë e hodha mbi batanije,” tha Ramos për ABC News në Kaliforni.

Ramos tha se ndërsa ajo pësoi një djegie të vogël nga shpërthimi, nuk u dëmtua rëndë. Megjithatë, iPhone u dogj.

Një zëdhënës i Apple nuk iu përgjigj menjëherë kërkesës për komente.

Lexoni: Një bug (gabim) në Apple Watch mundësoi përgjimin e iPhone-ve

Nëna e Ramos, Maria Adata, tha se Apple është duke hetuar dhe ka premtuar se do t’i dërgonte një telefon të ri asaj. Ajo tha për ABC News se shpërthimi mund të jetë shkaktuar edhe nga mbingarkimi i pajisjes.

Në një deklaratë për ABC News, Apple shprehu se ka disa faktorë që mund të shkaktojnë një iPhone të mbinxehet. Këto përfshijnë përdorimin e produkteve të palës së tretë të Apple, të tilla si karikuesët, ose riparimet e kryera përmes një kompanie që nuk është e autorizuar nga Apple.

burimi: BusinessInsider

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0