Së shpejti Instagram do të punojë offline - Business Magazine Albania

Së shpejti Instagram do të punojë offline


Disa pjesë të Instagram së shpejti do të punojnë offline.

Kompania po eksperimenton me eksperiencën offline për përdoruesit në vende ku sinjali i internetit është i dobët.

Sipas një përshkrimi të titulluar “Ndërtimi i Eksperiencës Offline për Instagram,” kompania po teston forma ku njerëzit mund të veprojnë dhe të angazhohen me përmbajtjen pa patur akses në internet.

Por se si kjo do të bëhet e mundur, është akoma e paqartë.

Instagram po teston karakteristikat offline për t’a bërë përdorimin e këtij aplikacioni më të thjesht edhe në vendet në zhvillim.

Duke pasur parasysh se shumica e 600 milionë përdoruesve të aplikacionit janë jashtë SHBA, duke u zgjeruar në rajonet ku lidhja me internetit është e vështirë për t’u gjetur, ky do të jetë hapi kryesor për rritjen e ardhshme.

Facebook ka patur shumë sukses me Facebook Lite, aplikacioni dytësor i kompanisë i cili është funksional për lidhjen 2G dhe tashmë numëron më shumë se 200 milionë përdorues. Kompania gjithashtu po eksperimenton me videot offline në Indi.

/Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0