Santo, “Bankieri i Dekades” Credins, “Banka e Vitit” (VIDEO) - Business Magazine Albania

Santo, “Bankieri i Dekades” Credins, “Banka e Vitit” (VIDEO)


Artan Santo eshte shpallur “Bankieri i Dekades” nga Dhoma e Tregtise dhe Industrise se Tiranes.
Çmimi u dha ne naten gala te ndarjes se çmimeve per sipermarrjet e vitit 2014,nga kreu i Dhomes se Tregtise dhe Industrise Nikolin Jaka me motivacionin si “njeriu qe ngriti dhe implementoi me sukses banken e pare private me kapital shqiptar”, banken “Credins”.
Nderkohe, “Credins Bank” ka marre vleresim te dyfishte ne kete mbremje pasi eshte shpallur banka e vitit 2014. Drejtori i “Credins Bank”, Maltin Korkuti premtoi se banka do t’i mbaje dyert e hapur per bizneset dhe do t’i mbeshtese ato edhe ne vijim.
Ne ceremonine e ndarjes se çmimeve per sipermarrjen ishin te pranishem kreret me te rendesishem te shtetit, Presidenti Bujar Nishani, kryeparlamentari Ilir Meta, zevendeskryeministri Niko Peleshi dhe zyrtare te tjere te larte e perfaqesues te biznesit e politikes.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0