Samsung publikon rripin ‘inteligjent’

Samsung publikon rripin ‘inteligjent’


Në CES-in e vitit të kaluar u prezantua Belty, diçka jo dhe aq e bukur që kishte për qëllim të gjurmonte ndryshimet në belin tuaj si një mjet për të dhënë të dhëna shëndetësore. “Ajo ishte e shëmtuar.” Janë shprehur shumë nga përdoruesit. Tecshot.Al raporton se këtë vit Samsung është duke u përpjekur të sjellë diçka të ngjashme, dhe ajo ja arriti mrekullisht.

Rripi i zgjuar Samsung duket i padallueshëm nga një rrip standard, por përmban një sërë sensorësh të përfshirë në pjesën e prapme dhe një portë mikro USB për t’a karikuar në anën e saj.

I quajtur Welt, pajisja është bërë nga një ekip brenda Creative Lab nga Samsung, i cili është një inkubator që lejon punonjësit e kompanisë të luajnë me ide ambicioze dhe t’i kthejnë ato në startupe me  të drejta të plota.

Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.alBusiness Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0