Samsung prezanton bashkëpunimin me Warner Bros. Pictures për filmin Aquaman and The Lost Kingdom x SmartThings - Business Magazine Albania

Samsung prezanton bashkëpunimin me Warner Bros. Pictures për filmin Aquaman and The Lost Kingdom x SmartThings

Në këtë sezon festash Samsung do të sjellë publikimin e filmit të ri të Warner Bros. Pictures, Aquaman and The Lost Kingdom, me një trailer ekskluziv 8K dhe Aquaman's SmartThings Kingdom në Samsung.com.

Publikimi i filmit Aquaman and The Lost Kingdom këtë dhjetor do të jetë një nga ngjarjet më të mëdha të vitit. Sot, përpara publikimit të filmit, Samsung Electronics njofton bashkëpunimin e tij ekskluziv me Warner Bros. Pictures. Bashkëpunimi për sezonin festiv përbëhet nga dy faza: përfshirja globale dhe një aktivizim digjiital evropian: Aquaman’s SmartThings Kingdom. Fushata do të jetë e aksesueshme  në të gjithë ekosistemin dhe kanalet e Samsung.

Benjamin Braun, Shefi i Marketingut për Samsung Europe, tha: “Partneriteti me Warner Bros në Aquaman and the Lost Kingdom, një nga ekskluzivitetet e tyre më të mëdha, është i mahnitshëm. Duke treguar se çfarë mund të bëjë SmartThings, i kombinuar me superfuqitë e Aquaman, ky film do t’u japë klientëve një përvojë të paharrueshme. Mundësia që do t’ju jepet klientëve për të parë trailerin ekskluziv zyrtar të filmit në 8K është një mënyrë e shkëlqyer për të zbuluar më shumë rreth “The Lost Kingdom”.

Me pritjen për publikimin zyrtar ndërkombëtar të filmit në ekranin madhështor më 20 dhjetor dhe më 22 dhjetor në Amerikën e Veriut, traileri zyrtar i filmit Aquaman and The Lost Kingdom do të jetë i disponueshëm ekskluzivisht në televizorët Samsung në dyqanet e shitjes me pakicë për blerësit për ta parë në cilësinë mahnitëse 8k. Si pjesë e një partneriteti më të gjerë të përmbajtjes 8K midis Samsung dhe Warner Bros. Pictures, ky prezantim është mjaft emocionues në përmbajtjen 8K që do të shfaqë aftësitë e Samsung Neo QLED 8K, duke i emocionuar konsumatorët për të parë filma në cilësi kinematografike përpara daljes së tyre.

Faza e shitjes me pakicë do t’i lejojë klientët të jenë heronjtë e shtëpive të tyre, duke theksuar këtu edhe modalitetin e makinave larëse Samsung për të ndihmuar në reduktimin e energjisë deri në 70% kur përdorni SmartThings AI Energy Mode. I lançuar në të gjithë Evropën nga 11 dhjetori 2023, Aquaman SmartThings Kingdom në Samsung.com do t’i çojë klientët në një udhëtim nëpër Mbretërinë e Aquaman. Vizitorët në faqen e dedikuar mund të eksplorojnë gjithashtu se si mund të përdorin modalitetin SmartThings Find për të gjetur vendndodhjen e pajisjes së tyre si,  Galaxy Z Flip5 ose pajisjet e tjera të çmuara, të përdorin SmartThings Energy për të monitoruar përdorimin e energjisë ose të përdorin Jet Live në Jet Bot AI + Robot vakum për të kontrolluar kafshët tuaja shtëpiake ndërsa jeni jashtë.

Për më tepër, fansat mund të blejnë pamjen përpara publikimit të filmit përmes Aquaman SmartThings Kingdom në Samsung.com dhe mediat sociale në Evropë.

Rreth Samsung Electronics

 Samsung frymëzon botën dhe modelon të ardhmen me idetë dhe teknologjitë e tij transformuese. Kompania po ridimensionon botën e televizorëve, smartfonëve, aksesorëve, tabletave, aparateve digjitale, sistemeve të rrjetëzimit dhe memorieve, sistemeve LSI, zgjidhjeve teknologjike dhe LED. Për të rejat më të fundit, ju lutemi vizitoni faqen e risive më të fundit të Samsung në adresën news.samsung.com.

 Aquaman and the Lost Kingdom

Regjisori James Wan dhe vetë Aquaman, Jason Momoa, së bashku me Patrick Wilson, Amber Heard, Yahya Abdul-Mateen II dhe Nicole Kidman, kthehen në vazhdimin e filmit DC me fitimet më të larta të të gjitha kohërave: “Aquaman and the Lost Kingdom”.

Pasi nuk arriti të mposhte Aquaman herën e parë, Black Manta, ende i shtyrë nga nevoja për t’u hakmarrë për vdekjen e babait të tij, nuk do të ndalet para asgjëje për ta rrëzuar Aquaman njëherë e përgjithmonë. Këtë herë Black Manta është më e frikshme se kurrë më parë, duke përdorur fuqinë e Tridentit të Zi mitik, i cili lëshon një forcë të lashtë dhe keqdashëse. Për ta mposhtur atë, Aquaman do t’i drejtohet vëllait të tij të burgosur Orm, ish-mbretit të Atlantidës, për të krijuar një aleancë të pamundur. Së bashku, ata duhet të lënë mënjanë dallimet e tyre në mënyrë që të mbrojnë mbretërinë e tyre dhe të shpëtojnë familjen e Aquaman dhe botën nga shkatërrimi i pakthyeshëm.

Me regji të James Wan, “Aquaman and the Lost Kingdom” është prodhuar nga Peter Safran, Wan dhe Rob Cowan. Producentët ekzekutivë janë Galen Vaisman dhe Walter Hamada. Skenari është nga David Leslie Johnson-McGoldrick, nga një tregim i James Wan & David Leslie Johnson-McGoldrick dhe Jason Momoa & Thomas Pa’a Sibbett, bazuar në personazhe nga DC, Aquaman krijuar nga Paul Norris dhe Mort Weisinger.

Warner Bros. Pictures Presents An Atomic Monster / A Peter Safran prodhimi i Filmit të James Wan, “Aquaman and the Lost Kingdom”, i planifikuar të shfaqet në kinematë ndërkombëtare duke filluar nga 20 dhjetori 2023 dhe në Amerikën e Veriut më 22 dhjetor 2023; do të shpërndahet në mbarë botën nga Warner Bros. Pictures.

Rreth Warner Bros. Pictures Group

Warner Bros. Pictures Group përbëhet nga Warner Bros. Pictures, New Line Cinema dhe Warner Bros. Pictures Animation. Warner Bros. bashkëpunon me tregimtarët më frymëzues në botë për të krijuar argëtim të jashtëzakonshëm në çdo ekran për një audiencë globale. Warner Bros. Pictures Group ka qenë në krye të industrisë së filmave që nga fillimi i tij dhe vazhdon të jetë një forcë krijuese udhëheqëse, duke prodhuar listën më të gjerë të filmave për shfaqje teatrale në mbarë botën.

 

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0