Samsung ka shitur 100 milion Galaxy S ne dy vite e gjysem? Apple e ka dyfishuar - Business Magazine Albania

Samsung ka shitur 100 milion Galaxy S ne dy vite e gjysem? Apple e ka dyfishuar


“Apple ka deshtuar! Apple nuk sjell me asgje te re! Apple nuk eshte me ne mode! Askush nuk i deshiron me produktet Apple!” Keto fjale i degjojme cdo dite nga konkurrenca apo njerez te ndryshem qe nuk i preferojne produktet Apple. Por realiteti nuk eshte ky, dhe mjafton nje studim i thjeshte i Tavic McCourt per ta provuar.
 
Para disa ditesh Samsung i njftonte botes se kishte shitur 100 milion pajisje te serise Galaxy S, qe nga dita e lancimit (2 vite e 7 muaj me pare) e deri sot. Por gjate kesaj periudhe sa iPhone jane shitur? Per te na shuar kuriozitetin tone, ka menduar Tavis McCourt i Raymond James, me nje grafik teper shpjegues. Jane krahasuar shitjet e te gjithe serise Galaxy S dhe Galaxy Note dhe ato te iPhone 4, 4S dhe 5, nga shtatori 2012 e deri sot.
 
Edhe pse nuk ka asnje dyshim qe seria Galaxy S e Samsung ka qene nje sukses i madh, kemi menduar se eshte e drejte te krahasojme keto shifra me ato te nje konkurrenti te drejteperdrejte sic eshte iPhone. 
 
Rezultatet shohin Apple me nje avantazh te gjere kundrejt konkurrentit te saj, me 219 milion pajisje te shitura kunder 130 milion te Samsung. Si perfundim: rezultate fantastike per Samsung, por Apple eshte akoma shume perpara. (iPhoneAlbania)

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0