Samsung Galaxy S4 do te kontrollohet me sy - Business Magazine Albania

Samsung Galaxy S4 do te kontrollohet me sy


Nder karakteristikat teknike te Samsung Galaxy S4 mund te jete dhe nje funksion shume i vecante, qe eshte ndjekja me sy e smartphonet dhe ky i fundit sapo te kuptoje levizjen e syrit do te vazhdoje punen.  

Aplikacioni me i lehte per kete mund te jete ‘scrolling’ i tekstit qe do te ndjeke levizjen e shikimit fale nje patente Eye Scroll, tashme te depozituar ne kompanine e Korese se Jugut. Ky lajm i paraprire eshte bere i ditur nga New York Times.

Samsung Galaxy S4 do te perfshije karakteristika teknike te rendesishme, por jo lapasin kapacitiv S-Pen. Versioni i katert i Samsung S pozcionon daljen e tij para fundit te gjysmes se 2013-es, ose me sakte prezantimi do te jete ne 22 mars me rastin e eventit klasik ‘Unpacked’ te organziuar ne San Francisko.

Por kur do te jete i disponueshem per tu blere? Me shume mundesi ne te njejten periudhe te modelit te meparshem, Samsung Galaxy S3, pra duhet te presim te vije qershori per te marre ne duar pajisjen tjeter te kompanise se Korese se Jugut.

Nga ana tjeter, S IV do te prezantohet pas Mobile World Congress 2013 dhe Cebbit 2013 ne Hannover. Nje video e Samsung Galaxy S4 eshte shfaqur muaj me pare, realizuar nga stafi i faqes ruse Rozetked.

Mund te kuptohej menjehere se ishte false ng paraqitja. Cilat do te jene karakteristikat teknike te Samsung Galaxy S4? Skeda teknike do te filloje me ekran me prekje prej 5 polesh me diagonale te tipit Grand AMOLED ose Super AMOLED HD me rezolucion Full HD 1920×1080 pixel qe mund te jete edhe fleksibel.

Po ashtu eshte procesor quad core prej 1.5GHz Exynos me 2GB Ram, memorie deri ne 64 GB me zgjerim te mundshem permes microSD, fotokamere 12-13 megapixel me blic, autofokus dhe natyrisht videorecording Full HD dhe videokamere te perparme, GPS, Wi-Fi, Bluetooth, NFC dhe lidhje HSPA+/LTE.

Ne fund ai do te menaxhohet nga sistemi operativ Android 4.2 Jelly Bean apo Android 5 Key Lime Pie. Dalja e Samsung Galaxy S4 apo e Samsung galaxy S IV eshte programuar per gjysmen e dyte te vitit.

Me cfare cmimi? Mendohet se do te filloje nga 699 euro apo me te njejtin e te mepashmit, S3 dhe pas disa muajsh sigurisht qe do te ulet. Pra duhet durim qe te kemi ne duar kete telefon me nje cmim te arsyeshem.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0