Samsung shpërblen besnikërinë e klientëve të saj me një garanci pesëvjeçare për modelet e Televizorëve UHD dhe QLED

Samsung dhuron kënaqësi dhe shpërblen besnikërinë e klientëve të saj me një garanci pesëvjeçare për modelet e zgjedhura të Televizorëve UHD dhe QLED


Falë cilësisë së tij të jashtëzakonshme të imazhit, kontrastit të shkëlqyer dhe aftësive të platformës së avancuar të SMART TV, të cilat janë vlerësuar me çmime të shumta nga media dhe audienca profesionale, Samsung është krenar duke qenë prodhuesi kryesor i televizorëve për më shumë se 13 vitet e fundit.

Për ta bërë më të lehtë dhe të këndshme jetën e konsumatorëve, për të ofruar kënaqësi si dhe për të vlerësuar besnikërinë e tyre, Samsung ka zgjeruar garancinë e tij në modele të përzgjedhura të televizorëve UHD dhe QLED të prodhuara gjatë 2017 dhe 2018 (seritë M & N) dhe u jep atyre një garanci të zgjatur pesëvjeçare.

Përveç kësaj, ekziston edhe një garanci 10-vjeçare për të gjithë televizorët QLED dhe seritë M dhe N, e cila përfitohet në rastin e efektit të djegies së ekraneve të televizorëve.

Garancia e zgjeruar do të përfitohet nga konsumatorët për blerjet e televizorëve të përzgjedhur Samsung UHD dhe QLED (seritë M dhe N) gjatë periudhës 1 Maj 2018 deri më 30 qershor 2018.

Në mënyrë që të përfitojnë, konsumatorët duhet të regjistrojnë pajisjen e tyre duke vizituar faqen e internetit www.samsung5vitegaranci.al.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0