Samsung dhuron atlete që mund të kontrollojnë telefonin tuaj inteligjent – ​​ja se si funksionojnë ato - Business Magazine Albania

Samsung dhuron atlete që mund të kontrollojnë telefonin tuaj inteligjent – ​​ja se si funksionojnë ato

Samsung dhuron atlete që mund të kontrollojnë telefonin tuaj inteligjent – ​​ja se si funksionojnë ato

Samsung ka befasuar duke prezantuar një mënyrë të re  për të bashkëvepruar me një smartphone. “Shortcut Sneaker”, ju lejon të kryeni veprimet e telefonit pa prekur pajisjen tuaj. Thjesht lëvizni këmbët në një mënyrë të caktuar dhe telefoni do të aktivizohet vetë.

Përpara se të entuziasmoheni së tepërmi për të aksesuar këtë teknologji të re, për të kontrolluar telefonin tuaj me këpucë, kini parasysh se këto atlete janë jashtëzakonisht të limituara. Ato janë aq të kufizuara sa Samsung bëri vetëm gjashtë palë prej tyre për t’ua dhënë anëtarëve të Samsung në një konkurs në Holandë.  Kjo do të thotë se nuk do të jeni në gjendje të blini një palë, të paktën jo nga Samsung.

Atletet lejojnë lëvizje të ndryshme për të nisur veprime të ndryshme në një telefon. Ato kanë sensorë lëvizjeje në tabanin e tyre që gjurmojnë pozicionin e tyre në lidhje me njëra-tjetrën. Kur aktivizohet një lëvizje e caktuar, ajo dërgon sinjalin në telefon për të kryer një veprim të caktuar. Falë përdorimit të AI që rregjistrojnë nga njerëzit që bëjnë lëvizje kërcimi, sensorët janë në gjendje të dallojnë me saktësi lëvizjet e qëllimshme nga lëvizjet e natyrshme, të përditshme. Roel van Hoff projektoi pamjen dhe ndjesinë e supozuar të atleteve dhe frymëzimi për to ishte nga Rruga e Qumështit. Natyrisht, kjo përshtatet mjaft mirë edhe me markën e Samsung.

Lexo edhe: Një zhytje në 8K: Kinematografi nënujor Pawel Achtel në epokën e re të filmave me rezolucion të lartë

Për ata në Holandë që janë anëtarë të Samsung, periudha gjatë të cilës do të bëhet dhurimi i tyre zgjat deri më 9 korrik 2024.

Nëse nuk jeni në atë shtet, ju mund të kontrolloni faqet e rishitjeve së atleteve si StockX dhe eBay për të parë nëse një nga ato palë bëhet e disponueshme në një moment në të ardhmen.

Nëse zhvillimi i prototipit të tyre rezulton funksional, ka gjithmonë një shans të hapur që Samsung të prodhojë në masë atletet si ato. Ndërkohë deri atëherë, ju mund të udhëtoni në Holandë, të regjistroheni në një llogari të Anëtarëve Samsung dhe të shpresoni të jeni një nga fituesit me fat të tyre.

 

TomsGuide

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0