Robert Kiyosaki paralajmëron se kriza më e madhe e tregut në histori po afron - Business Magazine Albania

Robert Kiyosaki paralajmëron se kriza më e madhe e tregut në histori po afron

kriza

eAutori i “Rich Dad Poor Dad” i nxit njerëzit të blejnë ar, argjend dhe bitcoin.

Të martën e kaluar, investitori dhe autori Robert Kiyosaki shkroi në llogarinë e tij në Twitter se së shpejti do të ndodhë kriza më e madhe që tregu ka parë në historinë botërore dhe se njerëzit duhet të fillojnë të përgatiten. Lajmi i mirë, shtoi ai, është se koha më e mirë për t’u pasuruar është kur ka një krizë ekonomike.

“Flluska më e madhe në historinë botërore po bëhet edhe më e madhe. Kriza më e madhe në historinë botërore po vjen. Blini më shumë ar dhe argjend. Në pritje të Bitcoin për të rënë në 24 mijë dollarë. Krizat janë koha më e mirë për t’u pasuruar. Kujdesuni për veten.” shkroi ai në Twitter.

Ai nuk dha detaje se pse mendon se po afron kjo ngjarje dhe nuk është hera e parë që paralajmëron në rrjetet e tij sociale se do të ndodhë diçka e tillë. Kur bitcoin ra, ai tha se e konsideroi atë një lajm të mirë sepse është i sigurtë se në një moment vlera e tij do të kalojë një milion dollarë, kështu që tani është një kohë e mirë për të investuar në të.

Në prill ai gjithashtu ndau se beson se dollari po zhduket dhe është e këshillueshme të investoni në kriptovaluta.

Lexoni: Origjina dhe Stoku i Investimeve të Huaja Direkte në ekonominë shqiptare

/entrepreneur

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0