Richard Branson përcjell mesazhe shprese dhe inkurajimi për GEW 2020 - Business Magazine Albania

Richard Branson përcjell mesazhe shprese dhe inkurajimi për GEW 2020

Richard Branson përcjell mesazhe shprese dhe inkurajimi për GEW 2020

Richard Branson, themeluesi i Virgin Group me afërsisht 400 kompani dhe një mbështetës prej kohësh i Global Entrepreneurship Week, ndau një mesazh shprese dhe inkurajimi për sipërmarrësit në të gjitha nivelet për javën e sipërmarrjes.

Me kaq shumë sipërmarrës që po luftojnë në vitin 2020, për shkak të një ngadalësimi ekonomik të shkaktuar nga pandemia COVID-19, Branson theksoi:

“Të gjithë kanë potencialin për t’u bërë sipërmarrës dhe për të krijuar ndryshime pozitive në komunitetet e tyre. Unë jam krenar që mbështes Global Entrepreneurship Network… me një mision për të bërë të mundur për cilindo, që të nisë hapat për një biznes të ri”.

Miliarderi britanik, një nga sipërmarrësit më të njohur dhe frymëzues në të gjithë botën, ka lëshuar deklarata të ngjashme që datojnë që nga fillimi i Global Entrepreneurship Week në vitin 2008. Ai gjithashtu ishte folësi kryesor në Global Entrepreneurship Congress në Liverpool në 2012, duke ndihmuar në ngritjen në formatin e saj aktual me mijëra delegatë nga 180 vende. Në fillim të Global Entrepreneurship Week në 2017, ai mori pjesë në fillimin e Sloan 22, kampusi fillestar i GEN në Johannesburg, më i madhi i këtij lloji në kontinentin afrikan.

GENGLOBAL

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #26 - Korrik 2021

Ditët e nxehta të kësaj vere mund t’i freskoni me artikujt e revistës 26 të Businessmag. Një numër i pasur me artikuj rreth sipërmarrjeve në fusha të ndryshme, por edhe profileve interesante të sipërmarrësve. Që në kopertinë vini re dy djem që po çojnë përpara sipërmarrjen e ngirur nga prindërit. Një model për t’u ndjekur nga shumë sipërmarrje të tjera. Idetë e reja, nismat e reja në biznes sot janë më të rëndësishme se kurrë për të mundësuar suksesin.
Zhvillimet në disa tregje mund t’i gjeni në brendësi të revistës. Të tilla janë tregjet e real estate dhe ai i shërbimit postar.

Zhvillimet në fushën e teknologjisë këtë vit vijnë me 10 gjetjet më të rëndësishme teknologjike, të cilat janë orientuar shumë drejt zhvillimeve shëndetore.

Diaspora vjen me profilin e një sipërmarrëseje në fushën e stilimit dhe qepjes së veshjeve. Ornela ka arritur të hapë tre dyqane shërbimi, ku përshtaten brandet më të mëdha sipas nevojave të klientit.

Edukimi është një temë e prekur nga ne në këtë numër, pasi sfidat e edukimit në këtë vit pandemik kanë qenë të mëdha. Sjellim dy akademi me zhvillimet e tyre dhe qasjen ndaj edukimit gjatë pandemisë, si dhe mundësinë e edukimit të fëmijëve në format më të mira të mundshme.

Në brendë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0