Rëndësia e të qenit në kohë në punë


Kur paraqiteni në punë në kohë dhe jeni të zellshëm për pjesëmarrjen tuaj, ju rrisni shanset që mbikëqyrësi, menaxheri dhe bashkëpuntorët tuaj t’ju shikojnë si dikush që është i përkushtuar në punën dhe përgjegjësitë që i takojnë. Në shumë raste, tiparet si besueshmëria dhe qëndrueshmëria, janë të rëndësishme, pasi janë aftësi dhe kualifikime teknike. 

Arritja e vazhdueshme për të punuar në kohë tregon përkushtim dhe konsideratë për njerëzit me të cilët punoni dhe kompaninë që ju punëson. Përfitimet e të qenit të përpiktë përfshijnë aftësinë tuaj për të krijuar marrëdhënie pune pozitive dhe produktive me mbikëqyrësit dhe bashkëpunëtorët tuaj. Kjo gjithashtu do të thotë që të fitoni tipare që punëdhënësit vlerësojnë dhe që mund të kryeni detyrat e caktuara të punës tuaj brenda një kohe të caktuar.

Lexo: Shqipëri: Sfida e grave, nga numrat drejt tryezave vendim-marrëse

Përpikmëria rrit besimin tej ju
Të jesh një person i përpiktë rrit besueshmërinë tek ju. Në rastet kur lodheni shumë në punë dhe mund të mos shfaqni shumë interes për punën, punëdhënësi juaj aktual mund të mendojë se ju ose nuk jeni të interesuar për punën, ose nuk i konsideroni nevojat e personelit të kompanisë aq të rëndësishme. Sigurisht, ka raste kur vonesa është e pashmangshme, por nëse kjo bëhet e shpeshtë do të ndikojë në të ardhmen e karrierës suaj. Mbikëqyrësit dhe menaxherët do t’ju vlerësojnë më shumë nëse jeni të përpiktë dhe të pranishëm, sepse ata do t’ju konsiderojnë një punëtor të besueshëm.

Të jesh i përpiktë me orarin siguron marrëdhënie të mira në punë
Përfitimet e të qenit të përpiktë përfshijnë më shumë sesa marrjen e vlerësimeve të larta nga mbikëqyrësi juaj. Bashkëpunëtorët dhe anëtarët e ekipit do t’ju vlerësojnë gjithashtu. Edhe nëse nuk jeni pjesë e një ekipi ose grupi pune, ka të ngjarë që punonjësit e tjerë presin që të jeni në punë në kohë.

Lexo: Mimoza Hajdarmataj, gruaja që po fuqizon gratë

Përpikmëria mund të përmirësojë performancën tuaj të punës
Pavarësisht nëse jeni një punonjës me kohë të pjesshme ose me orar të plotë, nëse jeni vonë për të punuar, ju po zvogëloni sasinë e kohës që ju duhet për të përmbushur detyrat tuaja. Duke zvogëluar sasinë e kohës që duhet për të bërë punën tuaj, ju po rrisni shanset që të humbisni afate të rëndësishme thjesht sepse nuk jeni aty. Nëse ju mungojnë afatet dhe nuk mbaroni detyrat e caktuara, performanca juaj do të dobësohet dhe kjo do t’i bëjë të tjerët të mos kenë shumë konsideratë për ju.

Career Trend

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale