Ray-Ban Meta: Syzet inteligjente që kombinojnë stilin me funksionalitetin - Business Magazine Albania

Ray-Ban Meta: Syzet inteligjente që kombinojnë stilin me funksionalitetin

Meta lëshoi ​​gjeneratën e dytë të syzeve të saj Ray-Ban në tetor. Ngjashëm me modelin e parë, ato ju lejojnë të kapni video, të bëni fotografi, të bëni telefonata përmes telefonit tuaj dhe të dëgjoni muzikë.

Altoparlantët janë 50% më të zhurmshëm, sipas Metës. Ekziston gjithashtu një aparat fotografik më i mirë, që nxjerr foto në modalitetin e portretit në vend të peizazhit, gjë që i bën ato më të përshtatshme për postimet në mediat sociale.

Ja çfarë duhet të dini për syzet inteligjente Ray-Ban Meta

Syzet Ray-Ban Meta tregtohen për të treguar se ato mund të mbahen çdo ditë ashtu si një palë syze dielli të zakonshme. Meta dhe Ray-Ban padyshim e realizuan këtë aspekt. Ato janë të rehatshme për t’u veshur dhe peshojnë vetëm disa gram më shumë se syzet e zakonshme Ray-Ban.

Janë të përshtatshme edhe nëse doni të bëni fotografi në moment pa pasur nevojë të nxirrni telefonin tuaj. Thjesht shtypni një buton në anën e djathtë të syzeve ose thoni: “Hej Meta, bëj një foto”.

Fotografitë ose videot mund të importohen shumë lehtë në aplikacionin Meta View te një telefon dhe më pas mund t’i ruash në listën e kamerës.

Është e dukshme për të tjerët kur jeni duke bërë një foto ose video. Rrethi në anën e djathtë të syzeve pulson kur bëni një foto apo filmoni, kështu që do të ishte e vështirë të bëni një foto, ose video pa e vënë re dikush.

Kjo është një veçori e rëndësishme që syzet Ray-Ban Meta të përfshihen në shoqërinë kryesore. Njerëzit përreth jush e dinë kur jeni duke regjistruar. Nuk mund të bllokosh as dritën dhe të bësh një foto. Syzet do të refuzojnë të nxjerrin foton nëse provoni.

Për mos të harruar pjesën e audios, e cila është mbresëlënëse. Ndërkohë që mund të jesh duke dëgjuar muzikë, arrin te ndjesh pa krijuar efekt bezdisës apo shqetësues, zhurmat rreth teje. Për të ndalur dhe rifilluar muzikën mund të prekësh një herë në anën e djathtë të syzeve dhe për të rregulluar volumin mjafton të rrëshqasësh gishtin.

Syzet funksionojnë mirë edhe për thirrjet telefonike. Marrësit përgjithësisht nuk ankesa për cilësinë e audios. Biseda është e qartë dhe mund të pranohen telefonatat hyrëse duke trokitur dy herë në anën e djathtë.

Përsa i përketë jetëgjatësisë së baterisë ato marrin afërsisht katër orë jetëgjatësi të baterisë për përdorim të përzier, që është një kombinim i të gjitha veçorive që ofrojnë syzet, por kjo mund të ndryshojë në varësi të asaj se sa me kursim ose jo i përdorni ato.

Së fundmi, syzet janë rezistente ndaj ujit, por jo të papërshkueshëm nga uji, kështu që duhet të jeni të kujdesshëm në mot me shi.

cnbc.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0