Prodhimi i shegës. Si po zhvillohen fermat në rrethinat e Shkodrës - Business Magazine Albania

Prodhimi i shegës. Si po zhvillohen fermat në rrethinat e Shkodrës


Vjelja e shegës, frutit me kurorë, fillon nga fundi Shtatorit. Zenel Kuti tregon se të parën aty, kanë zgjedhur kultivimin e shegës pasi zona është e njohur për të. Grumbulluesit vijnë nga Tirana për të marrë prodhimet. Shega ka qënë gjithmonë pjesë e jona,- thot ai,- madje kemi pasur dhe shegë të egra në fshatin e vjetër – Krebaj, –  ku qytetarët e Shkodrës vinin dhe veronin e shijonin natyrën.

Puna e tij dhe formimi, e kanë ndihmuar të fitojë më shumë përvojë, e të zhvillojë metodat e reja të kultivimit. “Kemi shkëmbyer eksperienca, përmes trajnimeve në Lushnje dhe në Vlorë”, thotë Kuti. Ai tregon se pun aka filluar nga zero, tek toka e gjyshit, e cila e bën krenar. Me këtë punë, ai mundohet ҫdo ditë të plotësojë nevojat e familjes.

Në vitin 2000 familja e tij vendoset në Alimetaj- Fshat në Oblikë, duke ardhur nga Taraboshi. Në Alimetaj janë gjithsej 70 shtëpi. Në fshatin e vjetër nuk ka më njeri, pasi nuk ka rrugë.

Krahas kultivimit të shegëve, familja Kuti është fokusuar edhe tek prodhimet bio. Por, për këtë duhet investim.

Lexo: Fermeri Zija Keshi: “Vendi im më dha mundësinë të jem sipërmarrës”

Punojmë familjarisht, thotë Zenel Kuti. Rrënjët e shegëve 10 vjeҫare, ujiten me pika dhe përdoret vetëm plehun organik, i fermës së tij.

Prodhimet e serës ndërkohë, i tregton në Mal të Zi. Me një investim të fundit ata kanë  ngritur një inkubator për vezët e pulave. Familja Kuti ka aktualisht mbi 1000 pula.

Zeneli e ka zhvilluar biznesin e tij, bazuar në mikrofinancë. Ai është financuar 3 herë nga FED invest, si në bujqësi, pemëtari dhe së fundi edhe në pulari.

Zona ku ai punon është kthyer në një zone shumë të njohur në Shqipëri për kultivimin e shegës. Aktualisht Zeneli ka 700 rrënjë shegë dhe synon që të rrisë deri në 1000 rrënjë. Tashmë në këtë zonë janë mbi 30 fermerë, që kanë më shumë se 10.000 rrënjë shege të butë, të cilën e kanë kultivuar prej më shumë se 20 vitesh. Sasia e prodhimit për zonën Alimetaj-Velinaj është deri në 60 tonë shegë e butë.

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0