Prezantohet smartfoni i pare Acer, Liquid Z2 - Business Magazine Albania

Prezantohet smartfoni i pare Acer, Liquid Z2


Acer prezantoi telefonin e tij te ri ne Kongresin Boteror Mobil. Ne terma te pergjithshem, telefonet dhe tabletet e prezantuar ne Kongresin Boteror Mobil ne 2012 kane afersisht te njejte faktore perberes, te njejta vecori e karakteristika dhe te njejta ambjente perdoruesish.
 
Beresit e telefoneve jame me te interesuar ne nxitjen e vecorive te telefoneve dhe tableteve te tyre drejt modeleve me cmime te ulta, me nivele te ndryshme suksesi. Edhe telefoni Acer Liquid Z2 eshte po ky rast.
 
Liquid Z punon me sistemin operativ Android Jelly Bean i perdorur ne telefone edhe me te shtrenjte, ka nje procesor te vetem 1GHz qe lufton ne pershtatjen me ndryshimet e sistemit operativ. Ekrani me prekje 3.5 inc duket i shumengjyrshem, por reagimi ndaj gjesteve duket i ngadalshem.
 
Ekrani ballor permban nje etikete te quajtur “Quick Mode”, qe po ta prekesh te con ne nje faqe te thjeshte qe permban aplikimet dhe paramtrat qe perdor me shpesh. Ju nuk mund te dilni jasht kesaj faqes “Quick Mode”duke shtypyr botonin Home ne fund te telefonit gje qe eshte e vjeter.
 
Telefoni do te kete nje kamera 3-5 Megapixel. Edhe funksionalitetet qe ofron kamera jane bazike pa ndonje vecori te madhe. Shkrimi ne telefon eshte i thjeshte. Si ne orientimin horizontal dhe ne ate vertikal. Ka nje madhesi te vogel dhe e lemuar anash, gjithashtu ka nje peshe goxha te vogel qe nuk e gjen tek telefonet e tjere me te shtrenjte.
 
Hapesira e jashtme ka permbajtje plastike.
Telefoni do te dal ne shitje ne Europe si fillim e pastaj ne Angli dhe Amerike. Cmimet akoma nuk kane dale, por mendohet qe me shume gjasa te kete nje cmim prej 150 $ pa kontrate. (PCWorld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #34 - Mars 2024

Për një vit të mbarë!

Viti 2024 ka nisur me sfidat dhe mundësitë e tij. Ndërsa kompanitë do të duhet të përballen me disa ndryshime ligjore dhe njëkohësisht trendet e tregjeve: si rritje çmimesh dhe rritje e kostos së fuqisë punëtore, startupet janë para mundësive dhe një klime favorizuese. Thirrje të shumta janë hapur në fushën e biznesit, kulturës dhe ideve të gjelbërta. Ndër më të rëndësishmit, programi i qeverisë për financimin e 80 startupeve në tre faza zhvillimi të tyre

Për të kuptuar rëndësinë e bizneseve të reja, veçanërisht në teknologji, mjafton të shohim që edhe sipërmarrje të konsoliduara vendase, si një grup kompanish si Balfin, kanë një vëmendje të theksuar tek startupet. Z. Samir Mane, President i këtij grupi, prej kohësh ka treguar interes, duke i mbështetur, por edhe duke investuar në një prej startupeve që pritet të sjellë revolucion në bio-inxhinieri. Vëmendja tek risia dhe inovacioni vlerësohet të jetë një nga arsyet kryesore, përse audienca jonë e zgjodhi në kompeticionin tonë të dhjetorit si Sipërmarrësi i Vitit. Në një intervistë ekskluzive, z. Mane tregon për ne copëza domethënëse nga …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0