Prezantohet gjenerata e ardhshme e syzeve "smart" Meta RayBan - Business Magazine Albania

Prezantohet gjenerata e ardhshme e syzeve “smart” Meta RayBan

Meta ka njoftuar se AI do të futet në syzet e reja inteligjente RayBan për herë të parë në histori.

Për herë të parë në histori Meta po kryen këtë bashkëpunim për të prodhuar nuanca të reja që mundësohen pikërisht nga AI. Aksesori i ri përmban aftësi të avancuara AI, duke përfshirë aftësinë për të identifikuar vendet dhe objektet që njerëzit po shohin në kohë reale dhe përkthime të menjëhershme të gjuhëve të huaja

Përdoruesit e tyre do të jenë gjithashtu në gjendje të transmetojnë filmime drejtpërdrejt në platformat e tyre të Instagram dhe Facebook me miqtë dhe ndjekësit e tyre. Këto syze inteligjente Meta RayBan do të lançohen me 17 tetor dhe çdokush mund t’i zotërojë duke filluar nga 299 $ .

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0