Policia italiane bën gati Jeep Wrangler si patrullë për plazhet


Policia italiane me të vërtetë di se si t’i mbushë garazhet e saj. Nëse do të shihni aty, do të gjeni edhe Lamborghini Huracan ose Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio.

Të dyja këto, janë perfekte për në rrugë. Por lindi nevoja e një makine për të patrulluar plazhet. Dhe ja ku vjen, Carbinieri Jeep Wrangler! Ata nuk dolën jashtë kompanive vendase, duke përdorur Jeep, një nga makinat e grupit FCA.

Nga ana tjetër, Wrangler është një nga ikonat e automobilizmit kur vjen puna tek off roading. Për më tepër, që ajo përshtatet me stilin e jetesës nëpër plazhe. Një brandim goxha i mirë i Jeep ndër vite.

policia italianePor, Wrangler-at që policia italiane do të përdorë, nuk do të jenë versioni bazë nga fabrika. Së pari, sipas Motor1, ato do të marrin nofkën “Gazella”. Dhe do të jenë të pajisura me pjesë nga paketa Mopar One. Ato do të përdorin goma 32 inch dhe disqe alumini 17 inch. Do të jenë edhe 5cm më të larta se sa versionet e zakonshme. Kjo, falë modifikimeve në suspensionet e makinave.

Diçka që ky Wrangler do të ketë dhe askush tjetër nuk do të mund t’a ketë?! Dritat, sirena, dhe radio e policisë. Ky model madje do të jetë i pajisur me një motor me naftë. Një opsion që së shpejti do të arrijë në tregun amerikan. Motori 2.8L turbo, prodhon 158HP dhe 400Nm torque.

Modelet do të jenë të gjeneratës së fundit të JK Wrangler dhe  do të duken bukur në rrugët dhe plazhet e Italisë. Policia planifikon t’i përdorë në zonën e Romagna-s, pranë San Marino, përgjatë detit Adriatik.

Burimi: Motor Trend

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale