“Përshëndetje Shpejtësi”, Apple do të zhvillojë eventin e vitit

Apple

Gjithçka është ndryshe në vitin 2020. Në vend të një eventi të madh në të cilin Apple prezanton gjithçka, nga Apple Watches, iPhone, te softueri i ri, Apple vendosi ta ndajë eventin në dy pjesë.

Kompania e teknologjisë ka njoftuar se do të zhvillojë eventin e dytë, në të cilën do të bëhet lançimi i produktit të vitit. Gjigandi i teknologjisë ka bërë të ditur se nën titullin “Hi Speed” (Përshëndetje shpejtësi), me datë 13 tetor, do të prezantojë katër iPhone të ridizejnuar me rrjet 5G.

iPhone-t e ri, do të kenë kamera të azhurnuara, procesorë më të shpejtë dhe ekrane në madhësi të ndryshme.

Ngjarja që do të mbahet online nga kompania, do të jetë e dyta për këtë vit. Siç Business Mag ka shkruar më parë, kompania prezantoi iPad Air të ri dhe orat Apple të përditësuara, në shtator.

Lexoni: Gjithçka që Apple zbuloi në eventin e saj në Shtator

Telefonat e rinj që do të prezantohen do të kenë një dizajn komplet ndryshe nga ata që jemi mësuar. Ndryshimi pritet të jetë në formën e telefonit ku pjesa anësore do të jetë katrore, duke zëvendësuar kështu ato të rrumbullakosura. Të katër modelet do të ndahen në dy versione të nivelit fillestar dhe dy variacione Pro.

Apple, po ashtu planifikon të shtojë në modelet më të shtrenjta një skaner Lidar, i cili do të përmirësojë dukshëm fotografinë.

Forbes

Must watch
Business Mag Nr. #24 - Tetor 2020

Numri 24 i revistës Businessmag.al sjell një panoramë të zhvillimeve, përshtatjeve dhe ecurisë në sektorë të ndryshëm të ekonomisë. Në të njëjtën kohë, shohim zhvillime relativisht të kënaqshme.  Organizime të reja si Dhoma Ekonomike e Gruas, duket si një shpresë për më shumë zë, lobim dhe mbështetje për gratë sipërmarrëse dhe sipërmarrjet e reja.

Gjatë kësaj periudhe angazhime si programi “Ringrihu më i fortë”, ishin një lloj kundërpërgjigje ndaj dëmeve ekonomike që po shkakton pandemia.

Influencerat vijojnë të rrisin hapësirat e tyre dhe janë bërë një instrument i rëndësishëm marketimi. Në brendësi të revistës do të gjeni renditjen e top 100 influencerave më të mëdhenj në vend.

Gjatë kësaj vere ndërkohë, vetë Businessmag pati një fushatë të suksesshme të promovimit të turizmit shqiptar. Qindra të rinj u angazhuan të dërgojnë foto dhe përshkrimet e vendeve të ndryshme të Shqipërisë.

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale