Gjithçka që Apple zbuloi në eventin e saj në Shtator

Gjithçka që Apple zbuloi në eventin e saj në Shtator

Apple

Apple sapo zbuloi dy Apple Watches dhe iPad, dhe shumë më tepër. Në këtë artikull po shfaqim gjithçka që Apple zbuloi në eventin e Shtatorit.

Tim Cook tha se Apple do të përqendrohej në dy produkte gjatë eventit: Apple Watch dhe iPad. Cook po ecte nëpër kampusin e anijes kozmike të Apple duke ptreguar anekdota nga njerëzit për mënyrën se si Apple Watch shpëtoi jetën e tyre.

Apple

Apple thotë se aplikacioni i saj i ri për Oksigjenin e Gjakut mund të masë përqendrimin e oksigjenit në gjak në 15 sekonda dhe mund të japë një pamje të përgjithshme të shëndetit të zemrës dhe mushkërive.

Lajm i mirë, alpinistë të maleve! Apple Watch i ri do t’ju tregojë ndryshimet e lartësive në kohë reale. Apple Watch Series 6 kushton 399 dollarë.

Kjo përdor çipin S5, për performancën që Apple thotë se është dy herë më e shpejtë se Apple Watch Series 3. Unë mendoj se këto janë interesante, por … asgjë nuk po na çon larg.

Apple Fitness +

Në rregull, kjo është intriguese. Tani Apple po flet për një shërbim të ri të fitnesit në internet.

Quhet Fitness +. Kështu që ju mund të stwrviteni me iPhone-n tuaj dhe Apple Watch do t’ju tregojë rrahjet e zemrës, kaloritë e djegura dhe më shumë në ekranin e iPhone.

Do të ketë 10 lloje klasash, duke përfshirë jogën, trajnimin e forcës, HIIT, kanotazhin etj. Dhe, sigurisht, shërbimi do të integrojë Apple Music në stërvitjet tuaja. Kushton 9,99 dollarë në muaj ose 79,99 dollarë në vit. Dhe ju merrni tre muaj falas me një blerje të Apple Watch.

Paketa e re e abonimit: Apple One

Apple

Siç sugjeruan disa thashetheme, Apple po ofron një paketë abonimi: Apple Music, TV +, Arcade dhe 50 GB hapësirë ​​ruajtëse iCloud për 14,95 dollarë në muaj. Shtoni Lajme + dhe Fitness + dhe rrisni kufirin tuaj në 2TB hapësirë ​​ruajtëse dhe do të paguani 29,95 dollarë në muaj.

Duket sikur kemi një iPad të ri 10.2 inç me një çip A12. Kjo është lançuar për herë të fundit dy vjet më parë. Nuk është lançimi më emocionues, por është vetëm 329 dollarë, gjë që e bën atë një alternativë më të përballueshme për iPad Pro dhe iPad Air.

Dhe kemi një iPad Air të ri.

Siç pritej, sensori Touch ID është në butonin e energjisë në pjesën e sipërme të djathtë të iPad. (Mund ta shtoni këtë në iPhone? Faleminderit Apple.)

IPad Air i ri përdor çipin A14 Bionic, i cili supozohet ta bëjë atë 40 për qind më të shpejtë se iPad Air i fundit. Ka një kamerë të pasme 12MP që mund të kapë video 4K, dhe një portë USB-C. IPad Air i ri fillon me 599 dollarë dhe do të jetë në dispozicion muajin tjetër.

Mashable

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0