Përse duhet të merrni pjesë në eventin më të madh B2B të organizuar në Shqipëri? - Business Magazine Albania

Përse duhet të merrni pjesë në eventin më të madh B2B të organizuar në Shqipëri?

B2B

Tourism & Travel Show Albania, një nga ngjarjet më prestigjioze në industrinë e turizmit në Shqipëri, rikthehet në Pallatin e Kongreseve në datat 31 Janar – 1 Shkurt 2024. Kjo është një mundësi e pazëvendësueshme për bizneset vendase dhe ato të rajonit për të bërë kontakte të reja dhe takime biznesi me blerës ndërkombëtarë dhe shumë aktorë të rëndësishëm në Shqipëri dhe rajon.

Sukseset e edicionit të kaluar

Edicioni i kaluar i Panairit Tourism & Travel Show Albania u dallua për një zonë ekspozimi të larmishme dhe për cilësinë e eventit B2B. Me 32 blerës ndërkombëtarë dhe 49 kompani shitëse nga rajoni, u rezervuan 517 takime, duke bërë këtë event një platformë tërheqëse për bizneset në industrinë e turizmit.

Disa nga emrat kryesorë të blerësve ndërkombëtarë: Tracoin (Mbretëri e Bashkuar), Globus Family of Brands (brand global), Intrepid DMC (brand global), Abercrombie & Kent (brand global), Cox & Kings (Mbretëri e Bashkuar), Euroventure (Mbretëri e Bashkuar), Asla Travel Group (Mbretëri e Bashkuar), Advivos (Belgjikë), Jumbo Tourism CO PVT LTD (Indi), Trotting Soles Travel LTD (Mbretëri e Bashkuar), Discovery Travel-CTC (Irlandë) etj.

Regjistrimi dhe pjesëmarrja

Për të marrë pjesë në event, regjistrimi është i domosdoshëm dhe bëhet përmes platformës digjitale www.b2balkan.com. Në platformë kompanitë kanë mundësinë për të rezervuar takime me blerësit ndërkombëtarë. Rregjistrimi në platformë nënkupton akses në Zonën B2B. Për detaje mbi aksesin në B2B @TTShow Albania, kontaktoni me stafin e Iceberg Exhibitions.

Pjesëmarrja si ekspozues në panairin Tourism & Travel Show Albania 2024

Pjesëmarrja si ekspozues do të thotë që kompanitë kanë mundësinë të prezantojnë produktet dhe shërbimet e tyre në një zonë të larmishme ekspozimi përballë një audience të gjërë, ekspozues dhe vizitorë. Çdo kompani ekspozuese me stendë në panair ka të drejtë te aksesoje Zonen B2B dhe të realizojë takime me blerësit ndërkombëtarë që vijnë enkas për eventin.

Si të regjistroheni për të marrë pjesë me stendë në panair

Të gjithë ata që dëshirojnë të marrin pjesë, të regjistrohen si ekspozues apo të shfrytëzojnë paketat e sponsorsimit ju ftojmë ta bëni duke klikuar këtu.

Mos humbisni këtë mundësi unike për tu bërë pjesë e eventit më të madh në industrinë e turizmit në vend.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0