Perditesimi i Windows Phone 7.8 pritet kete muaj - Business Magazine Albania

Perditesimi i Windows Phone 7.8 pritet kete muaj


Microsoft-i ka nxjerre paketen e zhvillimit te softuerit per Windows Phone 7.8, dhe kompania pritet te hape perditesimin per perdoruesit ne fund te janarit.
 
Faqja kolumbiane ne Facebook e Microsoft-it, ishte e para qe njoftoi se Windows Phone 7.8 do te arrije me 31 janar.
Agjencia e perhapjes se Wireless-it ne Britanine e Madhe, O2, konfirmoi daten ne Twitter ne pergjigje te nje pyetje te nje perdoruesi, duke thene se: “perditesimi do te dale ne shitje deri ne fund te janarit dhe do te jete ne dispozicion permes Zune”.
 
Shume perdorues ekzistues te Windows Phone 7 dhe 7.5 presin perditesimin e softuerit 7,8. Versioni i fundit i OS, Windows Phone 8, eshte lancuar ne tetor, por vjen vetem me pajisje te reja nga Nokia dhe HTC, te tilla si Lumia 920 dhe 820 apo Windows Phone 8X dhe 8S nga HTC.
Samsung perditeson tabletet Android me Jelly Bean
Windows Phone 7.8 ka per qellim te jete nje version “ure” per pajisjet me te vjetra te Windows Phone, te tilla si Lumia 610, 710 dhe 800. Perditesimi do ti jape perdoruesve akses ne rivendosjen e madhesise se ikonave nga Windows Phone 8. Perdoruesit do te jene ne gjendje te zgjedhin nga tre madhesi te ikonave ne “home screen”.
 
Pronaret e Nokia Lumia 820 mund te rregullojne telefonin e tyre me printere 3D
Perditesime te tjera te vogla perfshijne transferimin e dokumenteve me Bluetooth, paraqitje te reja dhe theksimin e ngjyrave, mundesi te reja per mbylljen e ekranit ne menyre automatike me mundesine per te shfaqur foton e dites te Bing.
Nuk eshte ende e qarte pse Microsoft-i shtyu nxjerrjen e Windows Phone 7.8. Kur Windows Phone 8 u lancua, kompania kishte menduar per ta perforcuar 7,8 per pajisjet me te vjetra.
 
Android kryeson ne shitjet gjate fundvitit, pervec ne SHBA dhe Japoni
Edhe nese perditesimi i Microsoft 7.8 arrin me 31 janar, mund te marre jave per tu perhapur, sidomos ne SHBA, ku AT & T ose Verizon kane mbajtur lidhje me permiresimin. (PCWorld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0