Pas 18 viteve, një lojtar përfundoi nivelin më të vështirë të video-lojës Halo 2 – fitoi 20 mijë dollarë - Business Magazine Albania

Pas 18 viteve, një lojtar përfundoi nivelin më të vështirë të video-lojës Halo 2 – fitoi 20 mijë dollarë

Pas 18 viteve, një lojtar përfundoi nivelin më të vështirë të video-lojës Halo 2 – fitoi 20 mijë dollarë

Sfida e një transmetuesi me nofkën “Cr1TiKal” është përfunduar me sukses, kështu që pas 18 vitesh një lojtar ka përfunduar Halo 2 në nivelin më të vështirë të mundshëm.

Dy javë më parë transmetuesi Charlie “Cr1TiKal” White ofroi një shpërblim prej 20 mijë dollarësh në kërkim të lojtarëve që mund të përfundonin Halo 2 e vjetër pa vdekur në nivelin më të vështirë të mundshëm, Legendary, me 13 cilësime aktive të vështirësisë Skull.

Diçka e tillë nuk ishte regjistruar kurrë në internet, të paktën aq sa dihej, por shpejt u bë e qartë se një kalim i tillë i lojës ishte i mundur në fund të fundit.

Një transmetues me nofkën JerWaiN arriti të përfundojë Halo 2, duke i dhënë atij një çmim prej 20 mijë dollarësh. Për këtë i nevojiteshin pak më pak se gjashtë orë e gjysmë, por edhe shumë njohuri për vetë lojën.

Gjegjësisht, JerVaiN përdori pothuajse të gjitha gabimet e njohura gjatë tranzicionit të lojës, d.m.th. gabime në vetë lojën. Disa do të thonë se është mashtrim, por në komunitetin e speedrunning nuk konsiderohet mashtrim, për sa kohë që përdorni të metat e vetë lojës pa e modifikuar lojën nga jashtë.

Përvoja e tij e mëparshme sigurisht që ndihmoi, pasi ai kishte përfunduar më parë Halo 2 në cilësime shumë të ngjashme. Sidoqoftë, në vend të 13 modifikuesve aktivë të vështirësisë së Kafkës, më pas përdori 14, njëra prej të cilëve Skull (Envy) ndihmon në të vërtetë lojtarin.

Sido që të jetë ai sot ka, 20 mijë dollarë të merituara. kotaku

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0