Parlamenti Britanik zbulon dokumente sekrete të Facebook
Përditësuar së fundmi: 05/12/2018

Parlamenti Britanik zbulon dokumente sekrete të Facebook

Share
nga Neada Muçaj
Dhj 05, 2018

Parlamenti Britanik, ka publikuar një rrjet dokumentesh sekrete të Facebook të cilat i siguroi muajin e kaluar nga një kompani që po e padit rrjetin social.

Një version i redaktuar i dokumenteve, i publikuar në faqen e webit të Komitetit Dixhital, të Kulturës, Medias dhe Sporteve, i cili po investigon standartet e privatësisë së Facebook si pjesë e një hetimi për lajme të rreme.

Dokumentet, të cilat përfshijnë emaile të brendshme të dërguara nga drejtuesit e lartë, janë marrë nga shefi i një firme softuerësh që po padit gjigantin e teknologjisë.

Duke klikuar këtu mund të gjeni të gjitha dokumentat e Facebook.

/Telegraph