Panairi i Parë Virtual: Studio, Puno dhe Jeto në Kanda

Panair i Parë Virtual
Vetëm një ditë na ndan nga Panairi i Parë Virtual ‘Studio, Puno dhe Jeto në Kanada’.

Për dy javë rresht Ebla do të zhvillojë webinare ekskluzive me përfaqësues të Kolegjeve dhe Universiteteve më të rankuara Kanadeze, ndjekur nga një seksion Pyetje & Përgjigje.

Ekipi i Ebla do t’ju shkruajë një email me instruksionet dhe informacionet për të aksesuar webinaret në baza ditore. Ju mund t’jua përcillni edhe miqve ose të afermve tuaj emailin në mënyre që edhe ata të kenë mundësi të eksplorojnë mundësitë fantastike të programeve akademike kanadeze dhe të takohen live me përfaqësues të 14 kolegjeve dhe universiteteve kanadeze.

Webinari i parë është këtë të hënë, më datë 18 maj, duke filluar nga ora 17:00.
Ndërsa për webinaret e tjera ruani datat dhe linqet më poshte, si për veten ashtu edhe per miqte tuaj. Edhe nëse nuk janë regjistruar në panair, miqtë tuaj mund të ndjekin live çdo webinar!

JAVA E PARË

·   E hënë, 18 maj ora 17:00 : Durham College  – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E martë, 19 maj ora 15:00 : George Brown College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E marte, 19 maj ora 17:00 : St. Lawrence College -Kliko këtu për t’u bërë pjesë e ëebinarit

·   E mërkurë 20 maj ora 15:30 : Georgian College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E mërkurë 20 maj ora 17:00 : North Island College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e wbinarit

·   E enjte 21 maj ora 15:00 : Sheridan College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E ënjte, 21 maj ora 17:00 : St. Clair College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E premte, 22 maj ora 15:00 : Kwantlen Polytechnic University – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E premte, 22 maj ora 17:00 :  Mohawk College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

  JAVA E DYTË

·  E hënë, 25 maj ora 17:00 : Thompson River  – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·  E mërkurë 27 maj ora 15:00 : Niagara College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·  E mërkurë 27 maj ora 17:00 : Fraser International College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e wbinarit

·  E premte, 29 Maj ora 15:00 : Conestoga College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·  E premte, 29 maj ora 17:00 :  Centennial College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

 
Për t’u bërë pjesë e webinarit të parë ditën e hënë (18 maj), klikoni në linkun e mëposhtëm 10-15 minuta para orës 17:00.

Topic: Durham College – presentation
Time: May 18, 2020 / 17:00 Albanian Time
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/82993906142
Meeting ID: 829 9390 6142
Disa fakte të rëndësishme rreth Durham College

I themeluar në 1967, Durham College eshtë i vendosur në rajonin Durham në Ontario, por ka kampuse ne Oshawa, Whitby dhe Pickering dhe ka më shume se 86,000 studentë alumni si dhe mbi 2,000 studentë ndërkombëtarë nga 60 vende te ndryshme.
Kolegji Durham tani ofron një gamë të gjerë të kurseve me kohë të plotë, në internet, çertifikata dhe diploma në fusha të tilla si media, art, arte të përgjithshme, drejtësi, shëndetësi, tregti dhe inxhinieri.

Gjithashtu, iu ofron studentëve full time U-PASS, e cila ju jep atyre akses në Durham Region Transit, gjithashtu dhe në autobusët Go Transit, përgjatë vitit akademik.

Shumë nga profesorët e këtij kolegji kanë fituar çmime dhe njihen nga organizata drejtuese. Profesorët ju ofrojnë studentëve akses unik në ekpertizë dhe industri duke ju ofruar studentëve avantazhe konkurruese pas diplomimit
Të gjitha programet e Durham College janë përgatitur dhe rishikohen vazhdimisht nga Program Advisory Committees (i përbërë nga liderë të industrisë, studentë, staf akademik dhe administrativ i fakulteteteve).

Ju do të ndiqeni për të gjithë procedurën e aplikimit nga një ekip ekspertesh.
EBLA – Konsulenti Lider i Edukimit Ndërkombëtar në Shqipëri që prej 1998.

Për më shumë informacion se si të përdorni platformat online për aksesim në Panair klikoni këtu.

Rezervoni vendin tuaj në Webinarin Informues duke klikuar këtu.

Nëse keni pyetje, që lidhen me aktivitetin, përmbajtjen dhe detaje te tjera mund të kontaktoni:

Gmail: [email protected] 

Cel : 0672077990 / 0672060944 

 

 

 

 

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale