Panairi i Parë Virtual: Studio, Puno dhe Jeto në Kanda

Panairi i Parë Virtual: Studio, Puno dhe Jeto në Kanda

Panair i Parë Virtual
Vetëm një ditë na ndan nga Panairi i Parë Virtual ‘Studio, Puno dhe Jeto në Kanada’.

Për dy javë rresht Ebla do të zhvillojë webinare ekskluzive me përfaqësues të Kolegjeve dhe Universiteteve më të rankuara Kanadeze, ndjekur nga një seksion Pyetje & Përgjigje.

Ekipi i Ebla do t’ju shkruajë një email me instruksionet dhe informacionet për të aksesuar webinaret në baza ditore. Ju mund t’jua përcillni edhe miqve ose të afermve tuaj emailin në mënyre që edhe ata të kenë mundësi të eksplorojnë mundësitë fantastike të programeve akademike kanadeze dhe të takohen live me përfaqësues të 14 kolegjeve dhe universiteteve kanadeze.

Webinari i parë është këtë të hënë, më datë 18 maj, duke filluar nga ora 17:00.
Ndërsa për webinaret e tjera ruani datat dhe linqet më poshte, si për veten ashtu edhe per miqte tuaj. Edhe nëse nuk janë regjistruar në panair, miqtë tuaj mund të ndjekin live çdo webinar!

JAVA E PARË

·   E hënë, 18 maj ora 17:00 : Durham College  – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E martë, 19 maj ora 15:00 : George Brown College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E marte, 19 maj ora 17:00 : St. Lawrence College -Kliko këtu për t’u bërë pjesë e ëebinarit

·   E mërkurë 20 maj ora 15:30 : Georgian College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E mërkurë 20 maj ora 17:00 : North Island College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e wbinarit

·   E enjte 21 maj ora 15:00 : Sheridan College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E ënjte, 21 maj ora 17:00 : St. Clair College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E premte, 22 maj ora 15:00 : Kwantlen Polytechnic University – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·   E premte, 22 maj ora 17:00 :  Mohawk College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

  JAVA E DYTË

·  E hënë, 25 maj ora 17:00 : Thompson River  – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·  E mërkurë 27 maj ora 15:00 : Niagara College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·  E mërkurë 27 maj ora 17:00 : Fraser International College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e wbinarit

·  E premte, 29 Maj ora 15:00 : Conestoga College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

·  E premte, 29 maj ora 17:00 :  Centennial College – Kliko këtu për t’u bërë pjesë e webinarit

 
Për t’u bërë pjesë e webinarit të parë ditën e hënë (18 maj), klikoni në linkun e mëposhtëm 10-15 minuta para orës 17:00.

Topic: Durham College – presentation
Time: May 18, 2020 / 17:00 Albanian Time
Join Zoom Meeting
https://us02web.zoom.us/j/82993906142
Meeting ID: 829 9390 6142
Disa fakte të rëndësishme rreth Durham College

I themeluar në 1967, Durham College eshtë i vendosur në rajonin Durham në Ontario, por ka kampuse ne Oshawa, Whitby dhe Pickering dhe ka më shume se 86,000 studentë alumni si dhe mbi 2,000 studentë ndërkombëtarë nga 60 vende te ndryshme.
Kolegji Durham tani ofron një gamë të gjerë të kurseve me kohë të plotë, në internet, çertifikata dhe diploma në fusha të tilla si media, art, arte të përgjithshme, drejtësi, shëndetësi, tregti dhe inxhinieri.

Gjithashtu, iu ofron studentëve full time U-PASS, e cila ju jep atyre akses në Durham Region Transit, gjithashtu dhe në autobusët Go Transit, përgjatë vitit akademik.

Shumë nga profesorët e këtij kolegji kanë fituar çmime dhe njihen nga organizata drejtuese. Profesorët ju ofrojnë studentëve akses unik në ekpertizë dhe industri duke ju ofruar studentëve avantazhe konkurruese pas diplomimit
Të gjitha programet e Durham College janë përgatitur dhe rishikohen vazhdimisht nga Program Advisory Committees (i përbërë nga liderë të industrisë, studentë, staf akademik dhe administrativ i fakulteteteve).

Ju do të ndiqeni për të gjithë procedurën e aplikimit nga një ekip ekspertesh.
EBLA – Konsulenti Lider i Edukimit Ndërkombëtar në Shqipëri që prej 1998.

Për më shumë informacion se si të përdorni platformat online për aksesim në Panair klikoni këtu.

Rezervoni vendin tuaj në Webinarin Informues duke klikuar këtu.

Nëse keni pyetje, që lidhen me aktivitetin, përmbajtjen dhe detaje te tjera mund të kontaktoni:

Gmail: [email protected] 

Cel : 0672077990 / 0672060944 

 

 

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0