Pajisjet e gatimit BoschGas do të riparohen pa asnjë kosto - Business Magazine Albania

Pajisjet e gatimit BoschGas do të riparohen pa asnjë kosto


Lajm i rëndësisshëm:

• Ju kërkojmë konsumatorëve të kontrollojnë pajisjet e gatimit Boschgas që i përkasin periudhës së prodhimit nga viti 2006 – 2011
• Risk i lartë: Për shkak të një dëmtimi në lidhësin e gazit, gazi mund të rrjedhë në rrethana të veçanta, dhe në raste ekstremisht të rralla është rrezik për shpërthim.
• Zëvëndësimi falas i lidhësit të gazit në shtëpinë e pronarit, zgjidh tërësisht problemin.

BSH Hausgeräte GmbH ju kërkon të gjithë pronarëve të pajisjeve të gatimit me gaz Bosch të prodhuara nga fabrika në periudhën 2006 – 2011 të kontrollojnë nëse pajisjet e tyre preken nga kjo fushatë e re sigurie. Kjo është për shkak të një dëmi të mundshëm në lidhësin e gazit. Në rrethana të veçanta gazi mund të rrjedhë, dhe në raste tmerrësisht të rralla përbën rrezik për shpërthim. Çdo pronari që ka një pajisje të tillë i ofrohet zëvëndësimi falas i lidhësit të gazit nga një servis i autorizuar me teknikë në shtëpinë e pronarit. Për të shmangur çdo lloj rreziku, pronarët që i kanë këto llojë pajisjesh duhet thjeshtë ta mbyllin gazin dhe të mos e përdorin atë deri sa lidhësi i gazit të jetë zëvëndësuar.

Siguria e konsumatorit është përparësia më e lartë e BSH Hausgeräte GmbH. Për këtë arsye, një fushatë e re, vullnetare, e sigurt dhe mjaft e rëndësishme fillon sot për një numër të limituar pajisjesh. BSH Hausgeräte GmbH do të telefonojë të gjithë klientët e listuar për pajisjet e gatimit me gaz për të kontrolluar nëse pajisja e tyre është e prekur nga kjo fushatë sigurie. Në mënyrë të veçantë, ne ju kërkojmë konsumatorëve që e kanë kontrolluar më parë me detaje pajisjen e tyre dhe të cilët nuk kanë patur nevojë për zëvëndësimin e lidhësit të gazit, t’i kontrollojnë pajisjet e tyre edhe një herë. Në mënyrë që të arrijmë sa më shumë pronarë të jetë e mundur, njoftimi do të vendoset në media të ndryshme të printuara dhe online në ditët e tjera në vazhdim.

Për të kontrolluar nëse pajisjet e tyre janë të prekura nga kjo fushatë vullnetare sigurie, pronarët janë të lutur të kontrollojnë të dhënat e pajisjes së tyre në www.gascookingsafety.com ose të telefonojnë call centre service hotline 42278131. Zëvëndësimi në shtëpitë e pronarëve do të rregullohet me takime të përcaktuara. BSH ju kërkon ndjesë konsumatorëve për çdo pakënaqësi.

Rreth BSH:
BSH Hausgeräte GmbH është një kompani lider në të gjithë botën në sektorin e pajisjeve elektroshtëpiake me të ardhura vjetore rreth €12.6 miliardë € në 2015 dhe mbi 56,000 punëtorë.
BSH i prodhon produktet e saj në rreth 40 fabrika dhe përfaqësohet nga 80 kompani në 50 shtete.

Informacion të mëtejshëm mund ta gjeni në www.bsh-group.de

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0