Pajisjet Apple mbizoterojne ne aksesimin e internetit ne avion - Business Magazine Albania

Pajisjet Apple mbizoterojne ne aksesimin e internetit ne avion


Shifrat e Gogo-s, kompani qe ofron sherbimin e internetit wireless ne avion tregojne se pajisjet Apple jane ato qe mbizoterojne persa i perket aksesimit te ketij sherbimi gjate fluturimit.
 
Nuk dihet nese kjo ndodh per shkak te fames qe kane produktet e Apple apo perdoruesit e Android tregohen me te zgjuar dhe shkarkojne programet e tyre argetuese para se te udhetojne.
 
Pavaresisht arsyes shifrat e infografikut te meposhtem te publikuar prej Gogo-s jane vertet domethenese. 84% e perdoruesve te internetit gjate fluturimit disponojne iOS, ndersa vetem 16% prej tyre aksesojne sherbimin nepermjet sistemit Android. Informacionet e detajuara tregojne se nga totali i smartfoneve, 73% jane iPhones dhe 26% jane Android.
 
Diferenca eshte me te vertete e madhe, por Android ka bere permiresime krahasuar me vitin 2011 kur pajisjet iOS qe aksesonin internetin ne fluturim perbenin 96% ndersa Android vetem 3.2%.
Te dhena akoma me te detajuara te raportit tregojne se njerezit perdorin tabletet me teper se cdo pajisje tjeter per te aksesuar internetin ne avion, perkatesisht 35%, nderkohe 33% perdorin laptop, ndersa 32% e njerezve perdorin smartfonet.
 
Gogo ofron sherimin Wi-Fi ne 1500 avione te kompanive te ndryshme si America Airlines, Air Canada, Delta, Frontier etj.
Sherbimi eshte i kushtueshem pasi behet ne baze te oreve te perdorimit nderkohe qe me pare ofrohej me nje pagese fikse per gjithe kohezgjatjen e udhetimit. (PCWorld Albanian)
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0