Organizohet në Prishtinë “Nike Air Max Day”


Për nder të 30-vjetorit të prezantimit të “Nike Air Max 1”, atleteve të para që e filluan fenomenin “Air Max”, në Prishtinë do të organizohet një event festiv me qëllim të shënimit të ditës së Air Max.

Eventi do të mbahet më 26 mars 2017 duke filluar nga ora 19:00 në ‘Nike Store’ në ‘Albi Mall’, Veternik.

Do të ketë shumë mysafirë të ftuar, ku do të prezantohen modelet e reja të atleteve ‘Air Max’ si dhe do të ketë koktel rasti për mysafirët prezentë. Po ashtu, për nder të “Air Max Day” do të ketë edhe 20 % zbritje.

Për herë të parë në vendin tonë, me qëllim të promovimit të atleteve Air Max si dhe shënimit të Ditës Air Max, NIKE ka planifikuar vendosjen e një kutie të këpucëve me përmasa të mëdha në amfiteatrin e sheshit “Zahir Pajaziti”, element ky që është pjesë e fushatës globale të Air Max.

Ajrin më të pastër në qytet mund ta gjeni në Air Max. Bashkangjitju revolucionit dhe festës sonë.

burimi: Telegrafi

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0