One Albania mbulon me shërbim tunelin e Llogarasë - Komunikim i pandërprerë gjatë gjithë segmentit - Business Magazine Albania

One Albania mbulon me shërbim tunelin e Llogarasë – Komunikim i pandërprerë gjatë gjithë segmentit

One Albania mbulon me shërbim tunelin e Llogarasë - Komunikim i pandërprerë gjatë gjithë segmentit

Teksa udhëtarët përshkuan sot tunelin më të gjatë në Shqipëri, ata qëndruan të lidhur me rrjetin më cilësor dhe modern në vend, falë teknologjisë së mbulimit implementuar për herë të parë në Shqipëri.

Inagurimi i hapjes së tunelit të Llogarasë në afërsi të Vlorës shënon një moment shumë të rëndësishëm për zhvillimin e infrastrukturës në Shqipëri.  Investimi do të shkurtojë kohën e udhëtimit nga Dukati në Palasë nga 30 minuta në vetëm 7 minuta, duke shtuar lehtësi dhe efikasitet përgjatë këtij segmenti.

Lexo edhe:One eSim/ One Albania prezanton gjeneratën e ardhshme të teknologjisë së kartave SIM

One Albania dëshmoi sot me krenari një aspekt tjetër të progresit, epërsinë e rrjetit mobile, të gatshëm edhe për teknologjinë 5 G.

Tunelet shpesh paraqesin sfida për rrjetet e telekomunikacionit, por rrjeti mobile i One Albania i certifikuar si më i miri në Shqipëri, nga Omnitele, siguron lidhje të pandërprerë në të gjithë segmentin e tunelit të Llogarasë, me një teknologji mbulimi të implementuar për herë të parë në Shqipëri. 

Jemi shumë të lumtur që në vazhdën e angazhimit tonë për të promovuar dhe mbështetur zhvillimin e turizmit në Shqipëri, sot përmes një infrastrukture unike të implementur për herë të parë në Shqipëri nga One Albania, arritëm të sigurojmë mbulim të pandërprerë në voice dhe data, në një vepër të tillë siç është tuneli. Ne do të vijojmë të alikojmë të njëjtat zgjidhje për mbulim dhe ofrim të lidhjeve në akset e reja dhe tunelet në të gjithë vendin.”- u shpreh Ilir Duka, Drejtor i Grupit të Teknologjisë në One Albania.

Kjo cilësi shërbimi është angazhim i realizuar i kompanisë më të madhe të telekomunikacionit për të ofruar shërbimin më të mirë, në të gjithë vendin.

Rrjeti i One Albania gëzon superioritet, duke përballuar edhe kushte, apo terrene të vështira dhe duke ofruar lidhje të qëndrueshme dhe të shpejtë.

Teksa vijon të udhëtosh nëpër tunelin e Llogarasë, mund të qëndroni të lidhur për të ndarë përvojat tuaja në kohë reale dhe të lundroni në internet,  falë mbulimit të fuqishëm të  rrjetit modern të  One Albania, që i ofron të gjitha në një për ju.

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0