One eSim/ One Albania prezanton gjeneratën e ardhshme të teknologjisë së kartave SIM - Business Magazine Albania

One eSim/ One Albania prezanton gjeneratën e ardhshme të teknologjisë së kartave SIM

One eSim/ One Albania prezanton gjeneratën e ardhshme të teknologjisë së kartave SIM

Të gatshëm për të thjeshtuar dhe digjitalizuar përvojën e çdo klienti të ri dhe atij ekzistues One Albania ka prezantuar shërbimin e saj ONE eSIM. Ky shërbim shënon një hap përpara në përmirësimin e përvojës për klientët tanë dhe është i aksesueshëm në çdo dyqan One Albania. 

Çfarë është eSim?

eSIM (Embedded Subscriber Identity Module), është një teknologji e re që zëvendëson kartën tradicionale fizike SIM me një çip të vendosur direkt në harduerin e pajisjes. Gjenerata e ardhshme e teknologjisë së kartës SIM siguron aktivizimin e një plani tarifor celular, pa pasur nevojë për kartën SIM fizike. 

Kjo teknologji mundëson një sërë përfitimesh për klientin, nga komoditeti e deri te siguria dhe impakti në mjedis. 

Ky shërbim ofrohet për të gjithë klientët në katër hapa të thjeshtë: 

  1. Klientët mund të vizitojë çdo dyqan të ONE për të filluar procesin.
  2. Punonjësi i shërbimit regjistron klientin dhe siguron kuponin eSim. 
  3. Duke përdorur celularin, klienti skanon kodin QR në kuponin fizik.
  4. Profili eSIM shkarkohet dhe aktivizohet në telefonin celular të klientit dhe është gati për t’u përdorur. 

Shërbimi eSIM me cilësinë më të lartë ofruar nga One Albania përfaqëson një hap të rëndësishëm përpara në përmirësimin e përvojës së klientit duke, ofruar komoditet, fleksibilitet, siguri teksa  përdoruesit përjetojnë të ardhmen e teknologjisë celulare me One eSIM.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0