Një kompani investimesh amerikane “vë bast” se çmimi i Bitcoin do të shkojë në 168 mijë dollarë - Business Magazine Albania

Një kompani investimesh amerikane “vë bast” se çmimi i Bitcoin do të shkojë në 168 mijë dollarë

Bitcoin bursa

Çmimi i Bitcoin mund të rritet në nivele stratosferike pas listimit të parë si fond i treguteshëm me shkëmbim (ETF) sipas analistëve në Fundstrat.

Ekipi i Fundstrat, më parë e publikoi objektivin e çmimit të Bitcoin në fund të vitit në 100,000 dollarë, ndërsa e ka ndryshuar këtë parashikim në 168,000 dollarë nëse fondi i shkëmbyer ProShares (ETF) që do të fillojë tregtimin në Bursën e Nju Jorkut (NYSE) ) të martën tërheq një valë serioze financimi fillestar nga investitorët.

“ETF e re për Bitcoin do të mundësojë shumë më tepër individë që investojnë në kripto,” shkroi bashkëthemeluesi i Fundstrat Global Advisors Tom Lee. “Ne mendojmë se kërkesa për Bitcoin do të kapë majata.”

Teza e Fundstrat është veçanërisht e fortë për entuziazmin e investitorëve për një fond të vendosur në të ardhmen e bitcoin.

Burimi: YahooFinance

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #27 - Nëntor 2021

Miq, lexues të BusinessMag,

Ky numër i ri revistës vjen në një sezon të nxehtë plot me zhvillime interesante në botën e startupeve. Jam i sigurt që secili nga ju është i ngarkuar shumë më tepër se në çdo periudhë tjetër në përpjekjet për të çuar gjërat përpara, ndaj ju falenderoj që po gjeni kohën për të lexuar këto rreshta. 

Dikush më pyeti sot, sa optimist je për të ardhmen? U përgjigja pa menduar, se kjo nuk është pyetje për një sipërmarrës. Ne optimizmin e kemi në gjak, pasi është stimuli kryesor që çon përpara iniciativat e çuditshme që ndërmarrim, shpesh pa u menduar gjatë! 

Këtë optimizëm përpiqemi ta sjellim në faqet në vazhdim nëpërmjet intervistave me personazhe të njohur dhe të panjohur, të cilët me punën e tyre të përditshme ndikojnë në jetën e mijëra njerëzve përreth. 

Me punën që bëjnë, me historitë që rrëfejnë mbi sfidat e ndryshme, mes dështimesh dhe suksesesh ata/ato frymëzojnë, motivojnë duke përshkruar maratonat vetjake drejt suksesit; pavarësisht pengesave, duke kaluar nga dështimi në dështim, por pa humbur entuziazmin (siç thotë dhe Churchill). 

Njihuni …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0