Netflix do të xhirojë garën e Formula 1

Netflix

Këtë të dielë, Lewis Hamilton mund të barazojë rekordin e fitoreve të Michael Schumacher (91), duke u bërë së bashku me gjermanin piloti me më shumë triumfe në historinë e Formula 1.

Kështu, gara e radhës, Çmimi i Madh i Rusisë, ka ngjallur interes dhe Netflix kërkon të jetë dëshmitar i kësaj arritjeje historike të britanikut.

Lexoni: 16 vjeçari shqiptar firmos me skuadrën kampione të rugby në Britani

Netflix do të vendosë kamerat e tij në njëvendëshen Mercedes W11 për të qenë dëshmitari i parë i barazimit të mundshëm të rekordit. Pamjet do të shpërndahen për publikun gjatë sezonit të tretë të dokumentarit “Drive to Survive”, që transmetohet në këtë platformë.

Herën e fundit që Netflix ka bërë diçka të tillë me Hamilton, gjërat nuk kanë shkuar mirë. Në vitin 2019, u vendos të xhirohej gara e Gjermanisë, që shënonte 125-vjetorin e Mercedesit në botën e motorëve. Në atë garë, Hamilton dhe Bottas u përplasën me barrierat mbrojtëse.

Yahoo Sport

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale