Ndryshimi që do të bëjë Samsung në telefonin e ri Galaxy Note 7


Samsung është kritikuar në të kaluarën për mos përditësimin e pajisjeve të saj Android në kohën e duhur. Gjiganti elektronik i Koresë së Jugut, megjithatë, mund të jetë në kërkim për t’a ndryshuar këtë duke filluar me Galaxy Note 7 e ri.

Sipas Korea Times, President i Samsung Mobile Koh Dongjin tha se kompania është në kërkim për të rinovuar pajisjet e saj në Android 7.0 Nougat brenda dy deri tre muajt e ardhshëm. Një përditësim para përfundimit të vitit 2016 do të jetë një rekord i ri me shpejtësi për Samsung, edhe pse jo të gjitha versionet mund të mos marrin përditësim në të njëjtën kohë.

Koh gjithashtu konfirmoi raportet e mëparshme se Samsung kishte marrë në konsideratë lançimin e Note 7 në Kinë me 128GB aftësi ruajtje, e cila do të jetë dyfishi i kapacitetit të tregjeve të tjera. Galaxy Note 7 do të dalë në shitje në SHBA më 19 gusht. Telefoni përmban një ekran QuadHD 5.7-inç, një procesor quad-core Snapdragon 820, kamera 12-megapixel dhe një majë shkruese përfshirë S-Pen.

/Ky artikull u publikua së pari nga TechSot.al. Business Magazine Albania ka të drejta të plota të ripublikimit të këtij artikulli, në bazë të marrëveshjes mes palëve.

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale