MyKid, orë e mençur për fëmijën tuaj! - Business Magazine Albania

MyKid, orë e mençur për fëmijën tuaj!


MyKid, një orë e mënçur për fëmijë nga mosha 4 deri në 12 vjeç, ju ndihmon të bisedoni, shkruani dhe të dëgjoni mesazhet zanore që ju dërgon ajo, si dhe të shikoni se ku ndodhen fëmijët tuaj.

E pajisur me një Kartë SIM, një marrës GPS dhe me një sensor të ndjeshëm i cili ju informon nëse ora është hequr ose është vendosur në dorë, MyKid është gjithmonë me fëmijën tuaj dhe në komunikim me ju nëpërmjet telefonit tuaj celular, kompjuterit dhe tabletit.

MyKid vjen në tre kombinime ngjyrash, blu & jeshile, e kuqe & blu, rozë & e verdhë.

Me anë të sensorit të prekjes ju informoheni menjëherë, nëse fëmija juaj e heq ose e vendos orën në dorë. Nëse dëshironi të dini vendndodhjen e fëmijës, mjafton të shtypni butoni SOS dhe MyKid ju njofton menjëherë duke ju dërguar SMS. Madje me orën MyKid, ju mund të shikoni në çdo kohë ku është fëmija juaj dhe ku ka qenë deri në 30 ditë më parë.

MyKid memorizon deri në tre alarme. Mund të përdoren për të zgjuar fëmijën tuaj në mëngjes ose për të kujtuar që është koha për t’u kthyer në shtëpi.

MyKid-orë-e mençur-për-fëmijën-tuaj-businessmag

MyKid ofron edhe shumë tipare të tjera për prindërit si kontrolli i kalorive që konsumon fëmija, zonat e sigurisë, gjumin, kufizimet se kush mund ta telefonojë fëmijën dhe kë mund të kontaktojë fëmija.

Orat inteligjente po kthehen në produkt “trendy” apo “cool” për t’u blerë. Nëse do të kërkoni online, ka disa operatorë e-commerce të cilët aktualisht ofrojnë për shitje Ora inteligjente, apo të mençura. Mund ti shikoni KETU disa modele shitje të cilat i tregton DyqanTaxi.com

Kur fëmijët ndjekin rregullat dhe i realizojnë siç duhet detyrat e caktuara nga prindërit, ora MyKid mundëson grumbullimin e “zemrave” për të përftuar shpërblimin e tyre.

 

/Telekom

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0