Musk: Inteligjenca artificiale më shqetëson - Business Magazine Albania

Musk: Inteligjenca artificiale më shqetëson

Musk: Inteligjenca artificiale më shqetëson

“Inteligjenca artificiale më shqetëson”, u shpreh Musk afër fundit të një prezantimi më shumë se tre orësh për investitorët e Tesla-s rreth planeve të kompanisë.

Përpjekjet ambicioze të inteligjencës artificiale të Tesla-s patën një rol të veçantë në prezantimin e “Master Plan 3” të Musk, pjesa e tretë e një serie punimesh se si të zgjerohet Tesla dhe të shndërrohet bota në energji të pastër.

Kishte një video të një roboti humanoid Optimus, të zhvilluar nga Tesla, duke manipuluar pjesë të robotëve të tjerë Optimus sikur të kishte për qëllim të montonte kopje të vetes.

Ekzekutivët dhanë prezantime të detajuara se si Tesla po përdor teknologjinë e inteligjencës artificiale për të trajnuar automjetet që të dretjohen vetë  një përpjekje nën vëzhgimin e autoriteteve federale dhe shtetërore.

Në fillim të kësaj jave, Musk u duk se konfirmoi përmes raporteve në Twitter se ai po rekrutonte një ekip teknologësh të AI-s për të ndërtuar një konkurrent për ChatGPT. reuters

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0