Modeli kinez i Porsche (vetëm 15 mijë euro) - Business Magazine Albania

Modeli kinez i Porsche (vetëm 15 mijë euro)


Kinë duket se e drejta e autorit nuk ekziston dhe gjithçka mund të kopjohet.

E njëjta gjë ka ndodhur me modelin Macan nga Porsche, që është imituar në detaje nga Zoyte Auto, që e ka prodhuar dhe po e shet për 15 mijë euro.

Vetura e quajtur SR9 është krijuar me metal që ka fibra karboni, dhe është e pajisur me një motor 2.0-litra.

Me pamje të jashtme që ngjan shumë me origjinalin, kjo makinë në brendësi është mjaft luksoze.

Prodhuesi gjerman nuk ka bërë ndonjë ankesë apo padi ndaj këtij kopjimi, por duket se kjo do të ndodh së shpejti.

Kjo Porsche e re mund të blihet për vetëm 15 mijë euro foto 3

Kjo Porsche e re mund të blihet për vetëm 15 mijë euro foto 4

Kjo Porsche e re mund të blihet për vetëm 15 mijë euro foto 5

/Motoring.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0