Mjetet e Google që ju ndihmojnë të bëheni një menaxher i mirë


Kompania e fiksuar pas të dhënave ka shpenzuar shumë vite duke studiuar rreth veçorive të menaxherëve efektiv për projektin e saj Project Oxygen, duke përcaktuar se ekspertiza teknike ishte më pak e rëndësishme se cilësitë e thjeshta si qëndrueshmëria, delegimi dhe mirësjellja njerëzore.

Tani që ka përcaktuar se çfarë e bën një menaxher të mirë, çfarë bën Google me këtë infromacion?

Në fakt kompania i ka përdorur këto njohuri për të krijuar trajnime dhe dokumenta që ndihmojnë menaxherët në punën e tyre.

Këto dokumenta janë të disponueshme plotwsisht falas online për këdo që mund t’i nevojiten. Sipërmarrësit dhe shefat mund t’i shkarkojnë ato më poshtë:

Manager feedback survey [Anketa nga Google Forms] – Menaxherët kanë nevojë për feedback të dobishëm për të kuptuar aftësitë dhe sesi mund t’i zhvillojnë ato më tej. Përdorni Manager Feedback Survey nga Google për të mbledhur feedback zhvillues për menaxherët tuaj.

New manager training course materials [slide, udhëzues dhe libri i punës së studentit] – Për një menaxher, të dish të menaxhosh të tjerët nuk është diçka që lind natyrshëm. Menaxhimi është një set me aftësi të cilat mësohen. Shikoni New manager training course materials nga Google dhe përshatini ato me kulturën nevojat e organizatës suaj.

Career conversation worksheet [dokument]  – Google i inkurajon meaxherët të bëjnë biseda të vazhdueshme dedikuar karrierës me punonjësit.

“One Simple Thing” worksheet [dokument] – Menaxherët më të mirë të Google kujdesen për skuadrat e tyre jo vetëm profesionalisht, por edhe personalisht. Menaxherët mund ta përdorin këtë praktikë të përcaktimit të qëllimeve për të diskutuar hapur edhe për synimet e jashtë punës me anëtarët e ekipit.

1:1 meeting agenda template [document] – Takimet e shpeshta me anëtarët e ekipit u japin menaxherëve një mundësi për të siguruar feedback dhe menaxhim. Ky template i axhendës së takimeve mund t’i ndihmojë menaxherët të realizojnë takime efektive 1:1 (një-nga-një).

Mos lejoni që bujaria e kompanisë të shkojë dëm. Provojini këto mjete dhe shikoni nëse ato mund të ndihmojnë menaxherët tuaj t’i mbështesin punonjësit për të bërë punën e tyre më të mirë.

/INC

Must watch
Business Mag Nr. #23 - Qershor 2020

Të gjitha planet tuaja për këtë vit, si individë apo sipërmarrës mund të jenë përmbysur. Mbërritja e Coronavirusit në Shqipëri paralizoi gjithçka, ashtu si kudo. Në mënyrë të papritur na vuri në kushte tërësisht të tjera pune, na shtoi pasigurinë e shqetësimin për të ardhmen.

Sipërmarrjet, kryesisht në fushën e IT u përshtatën më shpejt, duke angazhuar punonjësit nga shtëpia. Ato zhvilluan dhe më tej mundësitë për të punuar në distancë, ndërkohë që shumë kompani të tjera u mbyllën plotësisht.

Kjo është një periudhë sprove, për individin, drejtuesit dhe liderin. Kjo është lufta që po zhvillohet në spitale dhe fronti i parë i saj janë mjekë, infermierë e sanitarë. Historia e ekonomisë k a treguar se gjithmonë pas një situatë të vështirë ka një ringritje. Dhe ne besojmë se kështu do të jetë.

Deri atëhërë ajo çka na mbetet të bëjmë është respektimi i rregullave të kërkuara, marrja e përgjegjësive ndaj të tretëve për aq sa mundemi, e të interesohemi për të pamundurit, të ndajmë diçka për ta.

Solidariteti nuk ka munguar e nuk do të na mungojë as kësaj radhe. Ajo çfarë doli në pah krahas solidaritetit ishte varfëria: e shtetit, e kompanive dhe e vetë individëve.

Një ditë pas dërgimit të 30 bluzave të bardha në Itali, The Guardian na vlerësoi në artikullin e saj si zemërgjerë edhe pse Ky numër ishte planifikuar të botohej në Prill 2020, por procesi u shty për shkak të masave të ndërmarra si pasojë e shpërthimit të Covid-19. Edhe pse në kohë vështirësish, jemi …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale