“Mjeshtëro Biznesin”, me VASIL NAÇIN 8-10 Prill - Business Magazine Albania

“Mjeshtëro Biznesin”, me VASIL NAÇIN 8-10 Prill

Mjeshtëro Biznesin

Dijet, vendimet dhe veprimet e duhura janë ato që e bëjnë të mundur rritjen e biznesit tuaj, pavarësisht sfidave aktuale. Programi “Mjeshtëro Biznesin” është shumë më tepër se një konferencë për rritjen dhe zhvillimin e biznesit.

“Mjeshtëro Biznesin” synon t’ju pajisë me njohuri, mjete, praktika dhe strategji për rritje të qëndrueshme dhe afatgjatë.

“Mjeshtëro Biznesin” është një program i ideuar për sipërmarrësit, drejtuesit dhe këdo që dashuron biznesin dhe ka pritshmëri dhe standarde individuale shumë të larta.

PSE NJË PROGRAM PËR BIZNESIN NGA VASIL NAÇI?​

Vasili është një sipërmarrës, i cili ka themeluar dhe është aksioner në mbi 15 kompani të suksesshme me aktivitet në Shqipëri dhe Ballkanin Perëndimor.

Vasili, përvojën e tij 30 vjeçare në biznes e ka pasuruar me mësim të parreshtur nga ekspertët më të mirët në nivel global. Autor dhe bashkëautor i nëntë librave me tema për suksesin në biznes dhe zhvillimin personal.

Motivues, folës publik, inspirues, trajnues në Agna Leadership Akademy.

Ideator i event-trajnimit më të madh në rajon “Rruga Drejt Suksesit”, dedikuar suksesit personal dhe profesional.

Është nominuar disa herë si sipërmarrës i vitit. Vasili renditet ndër 10 sipërmarrësit më të pasur dhe me më shumë influencë në Shqipëri.

Kompanitë e tij punësojnë më shumë se 1,500 persona.

ÇFARË ËSHTË “MJESHTËRO BIZNESIN”?​

“Mjeshtëro biznesin” është një event-trajnim tre ditor me përvojë ndërvepruese që do t’ju ndihmojë të kuptoni faktorët bazë që ndikojnë në rritjen e biznesit tuaj dhe si t’i mjeshtëroni dhe implementoni ato menjëherë për sukses në biznes. Tregu me dinamikat e tij i vendos sipërmarrësit nën trysninë e marrjes së vendimeve të duhura në një kohë sa më të shkurtër. Kjo bëhet e mundur vetëm falë harmonizimit të njohurisë së përditësuar, mendësisë së duhur, sistemeve, mjeteve dhe përvojës. “Mjeshtëro Biznesin” është një program dijesh, parimesh, bindjesh dhe praktikash që e mundëson këtë.

PËR KË ËSHTË I VLEFSHËM “MJESHTËRO BIZNESIN”?​

Për të gjithë sipërmarrësit apo drejtuesit e bizneseve që janë përkushtuar me mish e shpirt për t’i çuar kompanitë e tyre në një nivel të paarritur më parë dhe për ata që aspirojnë të bëjnë sukses në botën e biznesit.

Ky program është i vlefshëm për ty nëse:

 • Po mendon të nisësh një biznes të ri
 • Kërkon të rritësh të ardhurat dhe të zgjerosh biznesin tënd
 • Synon të kesh konsumatorë besnikë për brandet e tua
 • Do të krijosh një mentalitet, filozofi dhe kulturë suksesi
 • Kërkon të krijosh apo të përditësosh strategjinë e biznesit tënd
 • Ke nevojë të mësosh më shumë rreth inovacionit, marketingut dhe shitjes
 • Do të aplikosh sisteme dhe mjete që do të rrisin eksponencialisht fitimet e tua
 • Dëshiron të mësosh më shumë rreth menaxhimit, lidershipit dhe motivimit
 • Kërkon të mësosh si të marrësh vendime më të mira dhe më shpejt
 • Kërkon më shumë njohuri mbi pasqyrat financiare
 • Do të mësosh rreth transformimit dixhital, rrjeteve sociale dhe shitjeve online
 • Do të dish si të analizosh numrat për blerjen apo shitjen e një biznesi
 • Je gati të mësosh si ta drejtosh me sukses biznesin tënd, edhe pa qenë fizikisht aty.

Skuadra e ekspertëve

Në këtë event vjen një grup ekspertësh të përkushtuar për të ndihmuar sipërmarrësit e rinj apo me eksperiencë, si edhe ata që kanë një aspiratë të tillë.

Vasil Naçi, folësi kryesor

Sherif Bundo, Financa & Fuqia e analizave financiare

Dr. Juliana Goga-Cooke, Inovacioni Strategjik

Dritan Mezini, Transformimi Dixhital

Dr. Alma Bici, Marketingu & Brandi

Arti Marko, Shitja & Mjetet e optimizimit të saj

 

 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #28 - Prill 2022

Si sipërmarrës e keni dëgjuar, madje e keni predikuar shprehjen: jeta nuk bëhet më e lehtë, thjesht ju bëheni më të fortë. Kësaj radhe po e përjetojmë siç nuk e kishim imagjinuar.

Ndërsa po synonim të dilnim nga kthetrat e pandemisë, një tjetër plagë goditi Europën. Sulmi rus ndaj Ukrainës, i pakonceptueshëm nga bota moderne, erdhi si një Tsunami në Europë dhe madje në të gjithë Botën. Lufta me armë shkatërruese, deri tek kërcënimi i përdorimit të armëve nukleare, po sjell një dëm të jashtëzakonshëm për Ukrainën dhe popullin e saj. Mijëra të vrarë dhe mbi 4 milionë të shpërngulur nga vendi, pavarësisht rezistencës së fortë dhe të paparashikuar të ukrain- asve.

Zhvillimet dinamike në më pak se një muaj, çuan në vendime të pamenduara më parë për dhjetëra kompani ndërkombëtare. Tregjet e lëndëve të para panë çmime të rritura me ritmet më të larta të 40 viteve të fundit, ndërsa sheshet në kryeqytetet botërore, përfshirë Tiranën, pritën protestat, fillimisht kundër luftës e më tej kundër rritjes së çmimeve. Më 8 Mars, Çmimi i Naftës kaloi nga 199 lekë/litër në 260-270 lekë për litër, ndërsa po gjatë marsit, çmimi i bukës masive kaloi nga 80 lekë në 100 dhë së fundi 120 lekë. Qeveria ngriti komitete për të …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0