Misek: Samsung planifikon te shes 100 milion te Galaxy S4 - Business Magazine Albania

Misek: Samsung planifikon te shes 100 milion te Galaxy S4


Galaxy S i pare ishte i suksesshem. I dyti Galaxy S2 edhe me i suksesshem. I treti, Galaxy S3 po i thyen te gjitha rekordet e shitjeve, pervec atyreve qe i takojne iPhone-it.
 
Tani, duket se njerezit nga Samsung jane lodhur duke qendruar nen hijen e Apple dhe rezultateve te tyre te shitjeve keshtu qe ata jane te vendosur per ta pushtuar edhe me shume tregun. Llogaritjet e reja te Peter Misek (ky eshte personi qe analizon tregjet) sugjerojne se Samsung me modelin e vet te ri Galaxy S4 synon te arrije shifren prej 100 milion cope te shperndara.
 
Ajo se cfare eshte me interesante ne kete histori eshte e fakti se nevoja per komponentet per prodhimin e sasise se mjaftueshme te ketyre pajisjeve do te kerkoje burime shtese qe mund te rezultoje me zvogelimin e furnizimit te komponenteve te nevojshme per prodhimin e iPhone-it te Apple.
Ky lajm vjen ne kohen kur Apple (sipas Misek-ut) tashme po has ne probleme potenciale ne zinxhirin e furnizimit te komponenteve per iPhone-in e ardhshem.
 
Misek gjithashtu supozon se Samsung tashme e ka arritur shifren prej 60 milion Galaxy S3 te shitura. Ne mesin e muajit janar kjo shifer ishte rreth 40 milion cope te shitura.
Nese Apple do te gjeje furnizues te tjere te komponenteve, mbetet te shihet, por dihet se “migrimi” nga nje prodhues ne tjetrin nuk shkon aq lehte dhe shpejte. (PCWorld Albanian)
 
 
 
 

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #35 - Qershor 2024

Ja si sipërmarrës të guximshëm përmes inovacionit ndikojnë industri të tëra!

 

Ky numër i revistës mund të quhet numri i dedikuar sipërmarrësve, nismëtarëve dhe inovatorëve. Atyre të cilët me guxim, këmbëngulje dhe me risi nxisin transformimin e industrive me ndikim në jetët tona. Këto përvoja, sfida, ide të reja, aplikime dhe bashkëpunime të tyre, vijnë nëpërmjet Business Mag Albania, nr. 35. 

Për ty, që po e mban në dorë këtë revistë, kemi diçka të re! Tani mund të dëgjosh me zë artikujt që lexon tek BusinessMag. 

Në partneritet me Nullius in Verba, sjellim një mënyrë revolucionare për të konsumuar përmbajtjen. Falë teknologjisë së avancuar të AI, tani mund të dëgjoni me zë artikujt tuaj të preferuar në çdo kohë dhe vend, duke ju lejuar të informoheni ndërsa jeni në lëvizje. Ky bashkëpunim inovativ pasqyron përkushtimin tonë për të mbështetur sipërmarrjen dhe zhvillimin e modeleve të suksesshme, duke sjellë përvojë të re dhe vlerë të shtuar për ju si lexues. Skano kodet QR në çdo artikull dhe shijo nga kudo që të jesh një format të ri, mundësuar nga Inteligjenca Artificiale, aplikuar nga një …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0