Metoda më e mirë për të ndihmuar familjarët tuaj në Shqipëri nëse jetoni edhe punoni jashtë saj - Business Magazine Albania

Metoda më e mirë për të ndihmuar familjarët tuaj në Shqipëri nëse jetoni edhe punoni jashtë saj

ndihmo familjarët

Jeni gati 1.7 milionë shqiptarë që punoni dhe jetojnë jashtë Shqipërisë. Arsyeja kryesore është për të siguruar një jetesë më të mirë për familjen tuaj, ku një pjesë e mirë e keni familjen ende në Shqipëri.

Zakonisht shumica e tyre ndihmojnë në mënyrë aktive familjarët, duke dërguar lekë çdo muaj ose duke u blerë dhurata kur kthehen dhe vizitojnë Shqipërinë. Nëpërmjet kësaj ndihme ju jo vetëm ndihmoni familjen tuaj, por edhe gjithë ekonominë e vendit.

Në këtë drejtim, kompania më e madhe e shitjeve online në Shqipëri www.aladini.al ka krijuar një shërbim inovator me 0 kosto për personat jashtë Shqipërie dhe me përfitime maksimale për personat në Shqipëri, madje duke fituar një doktor 24 orë në dispozicion të familjarëve tuaj në Shqipëri.

Aladini ka mbi 30.000 produkte në katalogun e vetë dhe ka krijuar paketën Aladini Family (shiko këtu detajet) për të gjithë ata që jetojnë jashtë Shqipërie dhe dëshirojnë të mbështesin familjen e tyre këtu, ose t’u bëjnë një dhuratë njerëzve në Shqipëri.

Shërbimi dhe përfitimi konsiston këtu: Nëse dikush nga jashtë dëshiron të ndihmojë familjen çdo muaj me një shumë sinbolike, mund të rezervojë një shportë mujore prej 40 Euro tek Aladini Family. Shportë e cila do t’u dërgohet çdo muaj familjarëve të tyre në Shqipëri. Por, përtej shportës familjarët do të kenë shumë benefite të tjera. Ata do të mund të kenë transportin FALAS për gjithë periudhën që dërgohet shporta në çdo produkt tjetër që ata do kenë nevojë të konsumojnë. Një muaj mund t’u duhet një set pjatash, një muaj një xhezve kafeje, një muaj një libër etj. Të gjitha do të jenë me transportin FALAS, duke mos i rezikuar në vapë apo mes sëmundjeve ngjitëse që janë të pakontrolluara në mjediset e dyqaneve fizike në Shqipëri. Do të kenë mundësi të kenë 5% ulje për çdo produkt që tregton Aladini me statusin e tyre të veçantë. Gjithashtu, Aladini do t’u dhurojë familjarëve tuaj në Shqipëri Tele Shëndeti në telefonin e tyre.

Pra, familjarët tuaj do të pajisen me një abonim vjeçar tek Tele Shëndeti, i cili u lejon të kenë në dispozicion nga telefoni i tyre një doktor për 24 orë në ditë, për gjatë gjithë vitit. Përveç këtyre, çdo muaj do të kenë oferta dhe paketa të tjera shëndetësore në dispozicion për familjarët tuaj. Të gjitha këto, një total me 12 shporta ushqimesh, çdo muaj, për një vit, kushtojnë 499 Euro. Me një paketë të tillë, nuk ka nevojë të mendoni çdo muaj se si mund të ndihmoni familjen tuaj në Shqipëri sepse Aladini do kujdeset që t’u shkojë çdo muaj shporta ushqimore e përzgjedhur me kujdes, ose e krijuar me kërkesat tuaja specifike. Kjo do i bëjë familjarët tuaj të kujtohen për ju çdo muaj dhe të kenë disa benefite, të cilat do ua bëjnë jetën më të lehtë.

Praktikisht, ju nuk paguani asnjë komision, ndihmoni familjarët me një shpotë ushqimore 40 Euro/muaj dhe u jepni mundësinë të kenë shumë benefite ekstra Falas, ndërkohë që keni partnerin e duhur për të siguruar gjithçka tjetër u duhet familjarëve tuaj gjatë gjithë vitit në Shqipëri. E vetmja që nuk do të mund të zëvendësohet nga asnjë shërbim asnjerë është mungesa e pranisë tuaj fizike.

Shikoni paketat me të cilat mund ta provoni shërbimin Aladini Family dhe përfitoni nga mundësia t’u bëni një dhuratë prindërve tuaj, me vlerë simbolike për ju, por jashtëzakonisht të madhe për ata.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #29 - Korrik 2022

Art në biznes & biznes me art

Ky numër vjen me tema të fushave të paprekura më parë nga ne.

Sipërmarrja gjendet kudo, ndaj këtë radhë u ndalëm tek industria e modës dhe kinematografia. Arti është një fushë ku mund të lulëzojnë shumë sipërmarrje të suksesshme. Përmes investimit në art, jo vetëm bëjmë biznes, por i shërbejmë shumë më tepër identitetit shqiptar, duke krijuar mundësi të promovohen e të njihen në tregje globale, vendi, kultura dhe tradita shqiptare. Pra, të hapet rruga edhe për turizëm dhe eksporte më të mëdha.

Sot vijmë me artikuj dedikuar modës, sfidave aktuale, ndikuar nga kriza e çmimeve të larta, por edhe mundësive për zbulimin e talenteve. Muza Competition, konkursi i artistëve të rinj u kurorëzua me 10 finalistë nga diaspora dhe fitoren e një vajze të re. E sapodiplomuar në Amerikë, Alisa Dudaj, spikati, duke treguar me punimet e saj talentin dhe vlerësimin e traditës. Businessmag beson tek talentet dhe synon të frymëzojë përmes tyre. Në fushën e artit ju mund të nisni një startup, ndaj në faqen kryesore sjellim stilisten e re.

Një tjetër industri që po lulëzon mes vështirësish është ajo e kinematografisë. Financat publike vendase janë të ulëta dhe kineastët kërkojnë vë…

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0