Menaxhimi i financave personale në kohë krize – disa reflektime - Business Magazine Albania

Menaxhimi i financave personale në kohë krize – disa reflektime

Brunilda Isaj, MBA, CRB

Pandemia COVID-19 që tronditi mbarë globin nuk pati vetëm efekte mbi shëndetin. Efekti financiar që vazhdon të ketë ky fenomen mbi individë, familje, biznese e ekonomi kombëtare e ndërkombëtare është ende i paqartë, duke qënë që shifrat e të infektuarve vijojnë të mbeten ne nivele të larta. Në këtë situatë, kur shumica e vendeve në Europë e më gjerë janë ende të mbyllura, ekonomitë janë ngadalësuar si kurrë ndonjëherë, duke reflektuar ndikimin e tyre në papunësi, krizë financiare dhe pasiguri për të ardhmen.

Për të lexuar artikullin e plotë abonohu në një nga paketat tona.
Kliko këtu për t'u abonuar.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0