McDonald's po bën një ndryshim të madh në Burger-at e tij në 2024 - Business Magazine Albania

McDonald’s po bën një ndryshim të madh në Burger-at e tij në 2024

Hamburgerët e rinj të McDonald’s tanimë do të kenë mbi 50 modifikime në burgerat e tyre aktual.

Burgerët e rinj u testuan fillimisht në Australi dhe filluan të shpërndaheshin në tregjet e Bregut Perëndimor të McDonald’s në fillim të këtij viti. Burgerët e rinj pritet të jenë të disponueshëm në mbarë vendin deri në vitin 2024.

Qoftja e re e burgerit ka qenë në përdorim në selinë e McDonald’s në Çikago për më shumë se shtatë vjet. Shefi i kuzhinës Chad Schafer tha se qoftet aktuale të zinxhirit janë “të thata”.

“Ne mund ta bëjmë atë shpejt dhe të sigurt, por nuk ka domosdoshmërisht shije të mrekullueshme. Pra, ne duam të inkorporojmë cilësinë në vendin ku jemi,” tha Chris Young, drejtor i lartë i McDonald’s për strategjinë globale të menusë.

Simite klasike e farave të susamit të Big Mac-ut po zëvendësohet me “brioshe me gjalpë” dhe burgeri do të ketë një salcë më të veçantë.

 

entrepreneur.com

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #33 - Nëntor 2023

Numri 33 i revistës tonë, i cili me krenari mund të quhet “Revista e Personazheve.” Në këtë numër, jemi fokusuar në trajtimin e personaliteteve të shquara në fusha të ndryshme, brenda dhe jashtë kufijve të vendit tonë.

Dinamika e emigracionit ka bërë që shqiptarët të kontribuojnë në mënyra të ndryshme në vende të shumta të botës, duke ruajtur gjithmonë lidhjen me atdhen. Numri ynë i ri shpalos ngjarjet dhe angazhimet e tyre, duke sjellë në fokus dinamikën e tyre në ekonominë globale.

Në faqet e revistës, do të njiheni me personalitete të rëndësishme si Drita Ivanaj, e cila me fondacionin e saj ndihmon në avancimin e arsimit dhe kulturës. Gjithashtu, do të përfshihemi në misionin e dr. Skënder Myrtezanit dhe anëtarëve të Vatra Queens, New York, për kthimin e eshtrave të At Fan Nolit në Shqipëri.

Marjana Koçeku, …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0