Makina me dizajnin më të mirë për 2016 është... - Business Magazine Albania

Makina me dizajnin më të mirë për 2016 është…


Renault Talisman fiton çmim “Most Beautfiul Car of the year” apo “makina më e bukur e vitit” në festivalin prestigjioz “International Automobie Festival” i mbajtur për vitin e 31-të me radhë.

Kjo limuzinë luksoze e cila për herë të parë u prezantua në Frankfurt Motor Show, i përket segmentit D të makinave me një gjatësi prej 4.85 metra e gjatë dhe një mori teknologjish që e bëjnë pretendente për makinave më të mirë në kategori.

Kjo makinë pritet të lançohet në Kosove më 3 shtator në një ceremoni zyrtare publike.

Makina-me-dizajnin-më-të-mirë-për-2016-është-business-mag

Makina-me-dizajnin-më-të-mirë-për-2016-është-business-mag

Burimi: telegrafi.com

Must watch
Business Mag Nr. #25 - Mars 2021

Kjo periudhë përkon me një vit të plotë në kushte pandemie në vendin tonë, në Europë dhe në mbarë botën. Në një vit ndodhën shumë zhvillime, të paparashkuara ndonjëherë më parë nga ne, duke hedhur poshtë shumë plane apo projekte tonat për rritjen. Por, në këtë kohë sipërmarrje të ndryshme u vunë në lëvizje për të gjetur zgjidhje të reja e për të siguruar mbijetesën.

Në këtë numër të revistës, vijnë zhvillimet përmes gjurmëve që kanë lënë tek industri, sipërmarrje apo individë sipërmarrës.

Pano Soko, ekonomist i njohur flet për efektet e paketave ekonomike të mbështetjes dhe nevojën për paketa ndihme në industritë e prekura.

Rubrika 3X3 i kushtohet industrisë së verërave. Nga intervistat tona me 3 prodhues rezulton se

verërat shqiptare janë të “paralizuara” nga pandemia.

Verërat janë në një trend me turizmin. Brunila Liçaj, profesore dhe eksperte në fushën e turizmit është optimiste për të ardhmen e kësaj fushe.

Në rubrikën e brandeve kemi sjellë, fabrikën e qumështit dhe prodhimeve të bulmetit “Lufra”, ndërsa një brand që po rimëkëmbet nga Kosova është prodhuesi i këpucëve artizanale “Perolli”. Të dy këto brande janë model frymëzimi për njerëzit e punës!

Një pjesë e rëndësishme e revistës i dedikohet konkursit dhe fituesve të Businessmag në …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0