Ludovic Laventure: Ja përse Bankat duhet ti hapin derën inovacionit - Business Magazine Albania

Ludovic Laventure: Ja përse Bankat duhet ti hapin derën inovacionit


Laventure ofron që nga 2013 shërbimin MPAY, që konsiston në realizimet e pagesave nëpërmjet telefonit, si një mënyrë për t’i bërë gjërat më të lehta për konsumatorët. Porse në këtë mes, jo vetëm bankat por të gjitha palët e interesuara kanë pjesën e tyre të kontributit për të dhënë, sipas Laventure. A po bëjnë bankat sa duhet? “Është e vështirë …

Ky artikull është pjesë e publikimit online Business Magazine. Klikoni KETU për ta lexuar të plotë.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #31 - Prill 2023
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0