Lista e bizneseve që do të hapen prej 27 prillit

Lista e bizneseve që do të hapen prej 27 prillit


Kryeministri Edi Rama njoftoi se më 27 prill do të nisë faza e dytë e hapjes nga karantina për shkak të COVID-19.

Kreu i qeverisë, në një komunikim ‘live’ me publikun nga Facebook-u i tij, bëri me dije se lista e bizneseve, që do të mund të ushtrojnë aktivitetin e tyre do të publikohet sot në e-Albania, mënyrë që bizneset të njihen me protokollin e ri të rregullores që duhet të ndjekin.

“Në e-Albania do të publikohen sot aktivitete që do të hapen prej datës 27 prill. Dhe çdo aktivitet ka edhe kodin e vet përkatës me anë të të cilit do të monitorohet. Me këtë bllok të dytë ne rikthejmë në punë 27 589 punonjës të regjistruar në qendrën e punës”, deklaroi kryeministri.

Teksa lajmëroi hapjen e shërbimit taksi për javën që vjen Rama shtoi se ky shërbim ka protokollin e vet të veçantë që ka specifikën e vet, me vetëm një person brenda, diagonal me shoferin.

Bizneset që do të kenë mundësi të hapen prej 27 prillit janë:

 • Shitje të tjera me pakicë në dyqane jo të specializuara
 • Tregtia me pakicë e veshjeve në dyqane të specializuara
 • Shitje me pakicë të mallrave të tjera të reja në dyqane të specializuara
 • Aktiviteti i taksive
 • Tregtia me pakicë e tekstileve në dyqane të specializuara
 • Tregtia me pakicë e këpucëve dhe artikujve prej lëkure në dyqane të specializuara
 • Aktivitete te tjera p.k.t
 • Tregtia me pakicë e mobiljeve, pajisjeve të ndriçimit dhe artikujve shtëpiakë në dyqane të specializuara p.k.t
 • Tregtia me pakicë e luleve, bimëve, farave, plehëruesve, kafshëve të shtëpisë dhe ushqimit të tyre në dyqane të specializuara
 • Tregtia me pakicë e orëve dhe bizhuterive në dyqane të specializuara
 • Tregtia me pakicë e pajisjeve audio dhe video në dyqane të specializuar, regjistrimi i zërit dhe aktivitete të publikimit të muzikës
 • Tregtia me pakicë e qilimave, sixhadeve, veshjeve të mureve dhe dyshemeve në dyqane të specializuara
 • Tregtia me pakicë e lojërave dhe lodrave në dyqane të specializuara
 • Tregtia me pakicë e regjistruesve muzikorë dhe video në dyqane të specializuara
 • Tregtia me pakicë e pajisjeve sportive në dyqane të specializuara
 • Shitje me pakice e sistemeve te sigurise/ pajisjet e telekomunikacionit ne dyqane te specializuara.

Që nga viti 2015 nxisim shpirtin sipërmarrës, inovacionin dhe rritjen personale duke ndikuar në zhvillimin e një mjedisi motivues dhe pozitiv tek lexuesit tanë. Kjo punë që e bëjmë me shumë dashuri nuk ka të paguar. Ne jemi platforma e vetme e cila promovon modelin pozitiv të sipërmarrjes së lirë. Përmes kësaj platforme mbështesim edukimin gjatë gjithë jetës si mjet për zhvillimin personal dhe profesional të brezave. Kontributi juaj do të na ndihmojë në vazhdimin e këtij misioni në gjithë trevat shqipfolëse.

Mund të kontribuoni KETU. Falemnderit.

Must watch
Business Mag Nr. #30 - Nëntor 2022
Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale
0