Linja ajrore ‘low cost’ Tiranë-Londër, gati lidhja edhe me 4 kryeqytete të tjera të Europës


Në prill të 2018-ës do të nisin fluturimet ‘low cost’ midis Tiranës dhe Londrës. Autoriteti i Avionit Civil (AAC) raporton se fluturimet do të lidhin aeroportin ‘Nënë Tereza’ me aeroportin ‘London Stansted’.

Gjithashtu, më 13 prill të këtij viti, do të vihet në funksionim edhe lidhja ajrore midis Tiranës dhe Tel Avivit në Izrael.

‘AAC’ e konsideron 2018-ën si një vit të jashtëzakonshëm për arsye se po zhvillohen diskutime për lidhjen e Tiranës edhe me katër kryeqytete të tjera europiane, Helsinkin, Kopenhagenin, Bukureshtin dhe Moskën.

2018 do të jetë një vit i jashtëzakonshëm për Aviacionin Civil Shqiptar.

Janë miratuar lejet për fillimin e fluturimeve të rregullta me këto destinacione të reja:

-Tiranë-Tel Aviv (Izrael), duke filluar nga 13 Prilli 2018.

-Tiranë-Londër Stansted (Angli), duke filluar nga Prill 2018, fluturim ‘low cost’.

Kërkesa të tjera konkrete që po shqyrtohen dhe do të fillojnë gjatë 2018, ka për 4 destinacione të reja, fluturime charter, si më poshtë:

-Tiranë-Helsinki (Finlandë)

-Tiranë-Kopenhagen (Danimarkë)

-Tiranë-Bukuresht (Rumani)

-Tiranë- Moskë (Rusi)

/Mapo

Must watch
Business Mag Nr. #22 - Dhjetor 2019

Kemi ndjekur me vëmendje zhvillimet në ekonomi, e në veçanti ata që ne i quajmë gjeneratorët e kësaj ekonomie, sipërmarrësit privatë. Padyshim që sfidat janë të mëdha. Tregje të pa konsoliduara, konkurrencë e pandershme në shumë sektorë, pak mundësi për financim dhe investime në projekte të reja, Por ne kemi vërejtur gjithashtu një dinamikë e dëshirë të madhe për të ecur përpara.

Në Numrin 22 të Revistës së Businessmag, ju do të gjeni sipërmarrës të dhjetëvjeçarit të fundit, të cilët po shënojnë historinë e tyre të suksesit pa u ndier. Aktivë, energjikë, vizionarë dhe shumë të thjeshtë, ata mund të jenë një model shumë i mirë për t’u ndjekur. I tillë është Urani. Pasioni për perfeksionizëm e siguri nuk ia ul ritmin marramendës të ngritjes dhe zhvillimit të një biznesi. Ai sot ka ngritur një rrjet biznesesh të tija dhe administron edhe sipërmarrje të tjera.

Në brendësi të revistës do të gjeni edhe sipërmarrës të tjerë, nga Shqipëria dhe Kosova.

Ky numër u është dedikuar personazheve të suksesshshëm dhe zhvillimit të aftësive në shërbim të tregut. Ndaj i kemi dedkuar një paketë speciale artikujsh kapitalit njerëzor, rëndësisë së tij, sfidave dhe projekteve të vitit të arshshëm, të prezantuara në Shkollën Verore organizuar nga projekti zviceran “Aftësi për Punë”.

Mes personazheve ju sjellim Brizida Delvina, administratore e një hoteli në Tiranë, Ajo ka zhvilluar një karrierë ideale në fushën e hoteleri-turizmit. Edhe pse Brizida pëlqen të rrijë larg vëmendjes, ajo është një model frymëzues dhe një mentore e mundshme, tashmë edhe për ju që do …

Shiko më shumë
Na ndiqni në rrjetet sociale